16.9.2021
Chtěli byste mobilní dům?

Chtěli byste mobilní dům?

Není sporu o tom, že chaloupka na muří nožce není ničím jiným než fikcí. Ale stejně tak už všichni jenom trochu reality znalí vědí, že domy na kolečkách žádnou pohádkovou fantazií nejsou. Ty skutečně existují, a to v mnoha různých provedeních a celosvětově ve velmi hojném počtu.
Tyto objekty, globálně známé jako mobilheimy, už zapustily kořeny i u nás. Což je pochopitelně jenom obrazné vyjádření, protože skutečnost je přesně opačná – tyto nikdy ‚nezakořeňují‘, zůstávají trvale mobilní a mohou se tak podle potřeby celé přemísťovat, aniž by s tím vznikaly jakékoliv zásadnější potíže.
Vezmeme-li si nyní dřevěné mobilní domy, co se o těchto dá říci?

dřevěný dům

  1. Jsou levné. Ve srovnání s klasickými domy, jaké nás provázejí už po dlouhé generace, vyjdou na vcelku zanedbatelný peníz, jsou levnější dokonce i ve srovnání s malými byty ve městech a není tak často třeba si kvůli jejich pořízení brát hypotéku, jež člověka zadlužuje přinejmenším na dlouhá léta. A levné je nejen jejich pořízení, ale třeba i fakt, že tyto domy nepotřebují základní desku a stavební povolení, což rovněž snižuje jejich cenu.
  2. Jsou mobilní. Lze je tedy postavit kamkoliv, kde si člověk pořídí kousek pozemku, a stejně lehce je pak přemístit klidně i na pozemek jiný, vyžadují-li si to okolnosti nebo přání majitelů.
  3. Jsou vhodné k sezónnímu i celoročnímu obývání. Vzhledem k tomu, že jsou zateplené, mají parametry podobné těm u klasických domů a není tak jediný důvod, proč by se nemohly stát i trvalým bydlištěm kohokoliv.
  4. Je jich celá řada typů a člověku tak stačí zajít si do obchodu a vybrat si, co se mu z nabízeného nejvíce líbí a hodí. A může to mít pomalu rychlostí blesku.

srub
Jak ze zmíněného vyplývá, může v něčem podobném nalézt svůj nový domov kdekdo. Klidně i ti, kdo by si něco jiného jen těžko pořizovali. Mobilní dům prokáže kvalitní a přitom levné služby i mladým rodinám, i studentům, i seniorům či osaměle žijícím lidem, tedy i těm, kdo obvykle mívají přece jenom hlouběji do kapsy.
Ti všichni i mnozí jiní mohou levně a útulně bydlet. V mobilheimu.