16.9.2021
Jsou dekorativní svíčky zdravé?

Jsou dekorativní svíčky zdravé?

Asi nikdo nechce, aby jeho domov zapáchal. Ovšem někdy to může být těžké dokázat, zvláště pokud máte domácí zvířata nebo jste rodina vášnivých kuřáků. Jedním ze způsobů, jak nepříjemné pachy překrýt, jsou vonné dekorativní svíčky Nefertem.

Je fakt, že mají poměrně dost výhod. Skutečně překryjí jakýkoliv zápach a vzhledem k tomu, že se vyrábějí v široké škále jak podob, tak vůní, vybere si skutečně každý. Zvláště pak některé ženy je milují natolik, že je dávají prakticky do každé místnosti.

jabkosvicka

Za plus se dá označit i to, že voní, aniž by byly zapáleny, i když je fakt, že pokud hoří, je vůně mnohem intenzivnější. Avšak faktem je, že naprostá většina z nás je používá jen jako dekorace a nikdy je nezapálí. Koneckonců, tím by se ve většině případů zničil jejich vzhled.

Jistě, vůně z nich je rozhodně intenzivní. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jaký vliv má na naše zdraví? Je jejich používání skutečně bezpečné? Jen předesílám, že není řeč o běžných čajových svíčkách, nýbrž o těch skutečně vonných.

Odpověď je, že nejsou tak prospěšné, jak by se mohlo zdát. Ano, je pravda, že voní a překryjí tak jakýkoliv nepříjemný zápach, zároveň s tím se z nich však uvolňují látky, které jsou pro naše tělo doslova jedovaté.

Jedním z typických příznaků může být fakt, že vás po určité době začne bolet hlava. To je proto, že se do těla nedostává dost kyslíku – látky uvolňované svíčkou brání jeho navázání na červené krvinky a naváží se místo něj. Do mozku se tak místo kyslíku, který potřebuje, dostávají naprosto jiné látky. Při pravidelném dlouhodobém používání pak mohou nastat i trvalé následky.

fialovasvicka

Chystáte se nyní po přečtení tohoto článku vyhodit veškeré vonné svíčky ve vaší domácnosti? Nemusíte. Pokud je nebudete zapalovat a nebudete k nim například několik hodin denně v kuse čichat, pak se ničeho obávat nemusíte. Koncentrace škodlivin bude tak nízká, že vám opravdu ublížit nemůže.