Všechna roční období jsou krásná

.

Pro mnoho z nás je nejmilejší částí roku, jaro. Odhodíme huňaté svetry, čepice a teplé bundy a probouzející příroda nás zve ven. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, včelky bzučí v korunách rozkvetlých stromů a my se cítíme lehcí a šťastní.

Občas sice sprchne, ale to nevadí. Zase se ukáže sluníčko, příroda voní svěže a my můžeme pozorovat, jak se krásně zazelenala tráva a listí na stromech.
sníh v lese

Začneme chodit ven a kila nabraná za zimu, kdy jsme nebyli ochotní vystrčit nos z domu, začnou od nás odcházet.

Je to období, kdy se rodí mláďata. Vyrazíme-li na venkov, potkáme koťata, na pastvinách po boku krav telata, jehňata cupitají vedle ovčích maminek, a když nakoukneme přes ploty do zahrádek, uvidíme kvetoucí tulipány a narcisy.

Jaro je na svém vrcholu a přehouplo se do léta. Je to čas, kdy se každý těší na dovolenou, aby teplé dny mohl strávit s rodinou. Buď odjíždí někam za exotikou, nebo ji tráví tady, kde je opravdu moc krásně. Chodíme se koupat, jezdíme na kolech, obědváme v restauracích na zahrádkách. A když se obloha zamračí, vyrážíme někam na zámek, nebo hrad.

Uzrávají maliny, jahody, třešně, meruňky, ze kterých pečeme koláče, vaříme knedlíky a jejich vůně a chuť nám ještě dlouho leží v paměti.

Po pořádném dešti se vydáváme do lesa na houby. Těšíme se na smaženici, nebo polévku.
ptáček na větvičce

Les je voňavý, tichý a můžeme zahlédnout i některého z jeho větších obyvatel. Například srnku, muflona, či divočáka.

Léto pomalu přechází do podzimu, kdy je ještě teplo a dozrávají jablka, ořechy a mezi větvemi stromů jsou vidět pavučiny, na kterých se ve slunci třpytí kapky rosy. Příroda se chystá ke spánku. K zemi se pomalu snáší listí a občas zafouká studený vítr. Ráno se probouzíme do mlhy, která se během dne rozplyne a za ní vykoukne sluníčko.

Protože už není horko, které nás sužovalo během léta, můžeme se bez obav vydat na delší procházku, jejíž cesta vede kopcovitým terénem.

Ve městech se začínají objevovat náznaky přicházející zimy ve formě stánků s teplými nápoji a reklamy na teplé oblečení.

A už vítáme zimu. První sněhové vločky nás tiše pozdravily svým studeným přistáním na obličeji, ale my se nezlobíme. Bez bílé pokrývky by to nebylo ono. Sníh a mráz obleče stromy do bílého hávu a procházka po křupající cestě je nám odměnou. Když se budeme pozorně dívat pod nohy, možná uvidíme, že chvilku před námi tudy šla liška, nebo srnka. Ale také můžeme zahlédnout ptačí otisky, když si tu vykračoval havran.
orosené jablko

Ale i bez sněhu může být krásně. Teple oblečení se procházíme a těšíme se, jak si po příchodu domů do tepla, uvaříme čaj.

Ve chvílích, kdy máme čas se zastavit, můžeme popřemýšlet o tom, že , proto stojí za to si je naplno užívat, ať svítí sluníčko, prší, nebo fouká vítr.

.

.