16.9.2021
Začněte klíčit ze semínek

Začněte klíčit ze semínek

Uvažujete nad tím, že byste si pořídili nějaká semínka na klíčení a pokusili se rozjet alespoň částečnou vlastní produkci? Velkou výhodou tohoto rozhodnutí je, že jej můžete realizovat i z pohodlí domova. Není to totiž prostorově náročné, právě naopak, stačí vám kousíček místa na parapetu nebo třeba kuchyňské lince. Umístíte sem malou sklenici nebo speciální misku, do které vložíte semínka a přelijete vodou. To je všechno, poté stačí už jen několik hodin čekat na to, až dojde k vyklíčení. Takto to můžete opakovat neustále dokola a mít tak neustálý přísun kvalitních a čerstvých potravin, které jste si sami vypěstovali. Není to výborný pocit?
klíčení semen

Nutričně bohaté klíčky

Pokud se do této metody pustíte, tak si můžete být stoprocentně jistí, že získáte bio potraviny z vlastní produkce, které jsou doslova překypěné zdravými složkami. Samozřejmostí jsou vitamíny a nejrůznější minerální látky, které vaše tělo tolik potřebuje. Určitě ocení také to, že se nebude jednat o chemicky upravené potraviny, sami totiž uvidíte, jak vám rostou před očima. Pravidelným zařazením klíčků do jídelníčku tak získáte hromadu výhod, které rozhodně stojí za povšimnutí. Nebojte se rostlinné stravy, a už vůbec ne rostlinné stravy z vlastní produkce. Vaše tělo vám za toto rozhodnutí upřímně poděkuje.

Od ječmene až po čočku

Možná budete sami překvapeni z toho, kolik rostlin můžete vlastně nechat tímto způsobem růst. Mezi nejoblíbenější a nejčastěji nakupovaná semínka patří právě tyto:

Řeřicha
Jetel
Mungo
Hořčice
Pohanka
Pšenice
Hrášek
Cizrna
Čočka
Sója
malé sazeničky
Velkou výhodou je to, že pořizovací cena za tato semínka je velmi nízká. Když k tomu připočtete další náklady, jako jsou například misky či sklenice, tak zjistíte, že je to opravdu zcela zanedbatelné, že výsledná cena se pohybuje v řádech pár korun. Samozřejmě záleží na tom, jakou rostlinku si vyberete, je jasné, že některé druhy jsou dražší, a některé naopak za pakatel.