Produkty

Palety přijdou vhod

Představte si, že jste stavebník. Zajedete s přiměřeně velkým vozidlem do obchodu se stavebninami a tak si koupíte řekněme padesát tisíc cihel. A to nestavíte ani nic velkého, protože to by těch cihel bylo zapotřebí ještě mnohonásobně více. Kupní smlouva je uzavřena a skladník vám začne odkudsi ze skladové budovy tyto přinášet. Přinese jednu v levé a jednu v pravé ruce a položí je před vás. Vrátí se tam dozadu a za pár minut tu je s dalšími dvěma. Pak s dalšími a dalšími. A před vámi se tento materiál vrší čím dál tím pomaleji, protože onomu dobrému muži zákonitě počínají docházet z toho věčného chození sem a tam síly. Pak bude potřebovat přestávku na oddech, pak začne nanovo. Jak dlouho si myslíte, že budete čekat? A jak dlouho pak bude pro změnu čekat obchodník, než vy si tyto nahromaděné cihly naložíte a konečně odfrčíte?

paletky

Šílená představa, že?
A tím to ještě ani zdaleka nekončí. Protože pak budou potřeba ještě četné pytle s cementem, bude to chtít písek, případně suchou maltovou směs, tvárnice, střešní tašky, plechovky s barvou a co já vím, co všechno si usmyslíte mít.
To by váš dům jen tak nestál, že? To by se vleklo učiněnou věčnost.
A aby tomu tak nebylo a podobné počiny neděsily klidný spánek lidí, spatřily světlo světa palety. Tedy pevný podklad, na který se zpravidla již ve výrobě to které vhodné zboží naskládá a rázem mají všichni, kdo s ním přijdou do styku, daleko lehčí práci.

jablko na paletách

Protože zboží se na paletách snadno a efektivně přepravuje vhodnými dopravními prostředky, dá se s ním dobře manipulovat pomocí vysokozdvižných či nízkozdvižných vozíků, dá se díky unifikovaným rozměrům palet efektivně uskladňovat. A když je pak nakonec zboží složeno, lze tyto (nejen) dřevěné pomocníky jednoduše nastavět na sebe, dokud se pro ně nenajde jiné uplatnění, a ony tak nezabírají příliš místa, které bývá potřeba pro něco jiného.
Palety jsou prostě navzdory své jednoduchosti geniálním řešením nejednoho problému. A možná by mohly prospět i vám.

Mohlo by se vám také líbit...