Produkty

Dřevěné konstrukční prvky

Samotný výběr vhodného řeziva bude především záležet na tom, o jakou stavbu se bude jednat. Budeme-li nakupovat standardní stavební řezivo v lepší kategorii, tak se můžeme spolehnout na určitý garantovaný stupeň kvality. Obvykle si vybíráme materiál z kategorie prken, fošen, hranolů nebo latí. Dřevo jako takové, pokud se dostane do obchodů nebo jako nabídka k zákazníkovi, tak musí prokazovat známky podle přidělení jakosti. Tudíž musí naplňovat předepsané pevnostní a vlhkostní charakteristiky a normy. Jen je pravda, že dřevo je živá hmota a tak stále bude obsahovat poměrně dost velké procento vody a tudíž se musí počítat s tím, že bude pracovat, to znamená vysychat. U některých staveb nebo výrobků to zase tak nevadí, ale při stavbě konstrukce by to opravdu bylo velmi nežádoucí. Zde potřebujeme nějakou jistotu a tvarovou stabilitu, kterou nám mohou poskytnout pouze KVH hranoly.
hranoly připravené na zpracování

Speciálně sušené dřevo

Dokonalé přesnosti při práci a skvělé stabilitě docílíme tak, že jako stavební a konstrukční prvek použijeme takzvané KVH hranoly. Jde o výběrově technicky vysušený materiál. Profily jsou nastavované speciálním zubovitým spojem a díky nim se dá tento hranol doslova natáhnout do poměrně vysokých hodnot metrů. A to všechno při zachování stability a pevnosti, což je naprosto úžasné, jak si moderní technologie dokáže poradit. Hranoly lze použít k výrobě různých dřevěných konstrukcí a dají se ideálně kombinovat například s OBS deskami a izolacemi.
krov vytvořený z hranolů

Otázka priorit

Je pravdou, že tento způsob stavby bude svým způsobem nákladnější, než kdybychom použili běžné stavební řezivo, ale na druhou stranu je třeba si ujasnit, co od samotné stavby očekáváme. Pokud její stabilitu a aby nám sloužila několik desítek let, v případě stavby domů klidně stovky let, poté není asi o čem dále diskutovat. Rozhodně s kvalitnějším materiálem se vyhneme problémům nejen s množením a napadením parazitů, ale také s různými prasklinkami na nosných konstrukcích a konečnou nestabilitou. Investice do KVH hranolů je potom to nejlepší, co jsme mohli udělat v případě výběru stavebního dřevěného materiálu.

Mohlo by se vám také líbit...