Vždělání

Problem Solving Tutor

Vzdělávat se je potřeba v každém věku, o tom nepochybuje nikdo z nás. Ne jedna studie ukazuje, že svěží mysl, trénink mozkové aktivity napomáhá předcházet demenci ve stáří, zejména pak obávané Alzheimerovy choroby.

Luštit křížovky vás už nebaví? Sudoku vám přijde zaměřené jen jedním směrem a chodit na Univerzitu třetího věku prostě nemáte čas, bydlíte daleko anebo vám sezení ve školních lavicích přijde děsivé. Nevadí, i tak lze stále najít možnost si procvičovat zeměpisnéznalosti, krásy mateřského jazyka, přiučit se programovat či jen si zkusit nějaké logické rébusy. A to vše z pohodlí domova.

V článku vám představujeme online tutora, kde si vše zmíněné můžete zábavnou formou vyzkoušet. A co je ten tutor? Představte si inteligentního imaginárního učitele, který se vám snaží předkládat úlohy daného tématu na takové úrovni, aby vás bavila, ale zároveň posouvala vaše schopnosti výše.
Na adrese tutor.fi.muni.cz se můžete bezplatně zaregistrovat, a pak už jen vybírat hry a rébusy, které se vám líbí. Pojďme si některé z nich představit.


Slepé mapy

Zde si procvičíte své zeměpisné znalosti. Procvičovat můžete v 6 hlavních oblastech:
•        státy Evropy,
•        státy Afriky,
•        řeky ČR,
•        města Evropy,
•        státy USA,
•        státy celého světa.
Vaším úkolem je na mapě ukázat, kde se daný objekt nachází. Pokud se vám bude dařit, obarvíte celou mapu zelenou barvičkou.


Umíme česky

V dalším projektu pod FI MUNI v Brně si můžete hravou formou zopakovat mluvnické jevy naší mateřštiny. Najdete zde od klasických diktátů, doplňovaček, hledání chyb i netradiční rébusy v podobě her – střílečky, tetris apod. Nebojte se, není to nudné vzpomínání na vyjmenovaná slova.


Logické hry

Chcete se jen odreagovat, procvičit mysl, ale na češtinu, zeměpis ani matematiku nemáte dneska pomyšlení? Nevadí, na tutorovi naleznete i logické hlavolamy. Pamatujete na Nurikabe (přesouvání bedniček robotkem), Ploty nebo Stany. Poslední dva zmínění rébusy připomínají známé Sudoku.

Mohlo by se vám také líbit...