Vždělání

Připravte se k maturitě

Pokud stále odkládáte vypracování maturitní otázek, tak co nejdříve napravte. S přípravou k maturitní zkoušce byste měli začít už několik měsíců před osudným dnem. Vypracované otázky nekupujte. Zaprvé si ušetříte své finance, a zadruhé při hledání informací a sepisování dané otázky dostanete do hlavy nenásilnou formou spoustu poznatků. Později při samotném učení vám učivo bude mnohem bližší, a sami budete překvapeni, kolik informací jste si zapamatovali.

studium

Otázkám upravte i stylistiku díky barvám, podtržítku atd. Snažte se psát v jednoduchých větách a heslovitě.  Bude pro vás mnohem jednodušší se je takto naučit.

Učte se průběžně. Každý den pár minut. Nikdy ne několik hodin! Pohodlně se usaďte, dostatečně při studiu pijte, a neučte se po nocích. Učení týden před zkouškami opravdu neriskujte! Zkuste si vytvořit učební plán. Ten vás bude motivovat, a budete mít přehled. Písemné testy si zkoušejte nanečisto. Najdete jich na internetu a v knihkupectví určitě spoustu.

Pokud máte seznam povinné četby, začněte číst co nejdříve. Pokud uvažujete o tom, že byste si na internetu přečetli krátké shrnutí, o čem každá kniha vypráví, musíme vás zklamat. To vás neochrání na 100 %. Zkoušející komise je v tomhle ponaučená, a cíleně se často ptá na otázky, podle kterých poznají, jestli jste danou knihu opravdu četli. Opravdu není problém přečíst pár knih. Můžete si zvolit ty, co mají menší počet stran, a jsou vám bližší tématem. Navíc u čtení se dobře relaxuje, a odpočinek před závěrečnou zkouškou budete potřebovat. Není špatné zkouknout i filmové verze, pokud zrovna dané dílo bylo zfilmováno. Celkově se vám kniha díky filmu přiblíží.

pracovna

Důkladně si přečtěte všechny podrobné informace o tom, jak bude maturitní zkouška probíhat.
Den před zkouškou se neučte! Věnujte celý den relaxaci a uvolnění. Dělejte, co vás baví (kromě bujarých večírků J ) a jděte brzy spát.
Vstaňte s dostatečným předstihem. Rozhodně posnídejte, i pokud nebudete mít chuť. Vezměte si svačinku, včetně dostatečného množstvínápojů. Drobné do automatu na kávu. Doklady. A všechno učivo. To si budete nervózně opakovat při čekání.

Stresu vás bohužel zbavit neumíme. Někteří riskují panákem alkoholu, ale do takových riskantních věcí se nepouštějte, aby se vám neudělalo zle, a nepromeškali jste celou maturitní zkoušku.
Opakujte si, že to zvládnete, a i kdyby ne, svět se přeci nezhroutí. Máte možnost opravných zkoušek.
Hodně štěstí!

Mohlo by se vám také líbit...