Podnikání

Proč se bojíte podnikat?

Už tolik let nosíte v hlavě podnikatelský záměr a pořád jste se do toho neponořili. Nebo vás nebaví stávající práce, nerozumíte si s kolegou, rádi byste se v něčem seberealizovali, ale pořád tam setrváváte. Proč nic neděláte? Co vás tam drží? Nežijeme přece v dobách otrokářství a máte svobodnou volbu si vybrat, co chcete dělat vy, co vás uspokojuje a naplňuje.

Pojďme se podívat na nejčastější výmluvy, proč lidi nechtějí podnikat. A popravdě, mnoho z těchto výmluv používáme i na jiné věci, kterých se bojíme, nebo do kterých se nám zrovna nechce. Vždyť to znáte: „Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.“

1.       Nemám na to čas
Ano, klasická výmluva, když se vás někdo zeptá, proč jste nezačali cvičit, proč si nechystáte zdravé jídlo, proč jste něco nenaplánovali, ale ani proč jste nezačali objevovat něco ve vašem oboru, který vás láká.

Přitom paradoxem podle jednoho výzkumu je, že průměrný člověk ve věku 72 let stráví až 16 let svého života čekáním ve frontách, jezděním a cestováním, nebo hledáním svých ztracených věcí. 16 let je opravdu dlouhá doba. Za tu byste vystudovali pomalu i tři vysoké školy, nastartovali alespoň dva podnikatelské záměry. Na co tedy ještě čekáte? Až budete příště stát ve frontě na úřadu, nezapomeňte si přibalit knížku do tašky o vašem podnikatelském oboru.

2.       Nemám peníze do začátku
Další z velice známých odpovědí a přitom je jen výmluva. Dnešní doba nabízí možnosti, jak získat počáteční kapitál. A nemusí se jednat zrovna o půjčky. Některé z možností jsou například:
•        crowdsourcing – sežene si sponzory mezi veřejností, i tyto portály existují už na českém trhu,
•        angel investor – vzpomeňte si na úspěšný dokumentární seriál Den D,
•        inkubátory pro nově vznikající firmy – pomůžou vám ulehčit start do světa businessu.
Tak a jaká je vaše výmluva, proč něco nejde?

Mohlo by se vám také líbit...