Ekonomika

Začalo to na kolaudaci u přátel

Celých pět let jste si říkali, že vaši nejbližší přátelé jsou blázni. Koupili starou dřevěnici a veškerý volný čas tráví její rekonstrukcí. Chtějí si na důchod vybudovat místo, ve kterém jim bude dobře. Za celou tu dobu se stýkáte jenom ve městě, pozvání na kolaudaci dokončeného díla přijde na konci září. Všichni pozvaní přátelé hoří zvědavostí. Nikdo nemá nejmenší představu o podobě jejich nového sídla.

A dneska vám sluneční energie zajišťuje provoz celého domu

 
Hned u příjezdové cesty vás noví majitelé očekávají a otevírají bílá vrátka, vedoucí k jejich stavení. Tváří se tajuplně. Před vámi se v celé kráse objeví sice stará, ale naprosto zrenovovaná dřevěnice. Na zbrusu nové střeše se z jižní strany ukáží dvě řady  fotovoltaických panelů.
Všichni je vidíte, ale nikdo nic nekomentuje. Až šťastný nový majitel vám prozradí, že sluneční energie jim napájí celý dům. Na klíč ji zhotovila firma  TERMS, která jim dokonce i vyřídila dotaci, která se od letošního roku začala vyplácet v nové Zelené úsporám. Po této úvodní informaci vstupujete do zrekonstruovaného domu.

Všechno září novotu a dřevěnice je vybavena vším moderním vybavením, které zpříjemňuje život. Dokonce ve sprchovém koutu je ke stropnici přimontována i hlavice, která vytváří příjemný deštík. Odpoledne proběhne v dobré náladě u připravených dobrot a vína. Všichni vyseknete svým přátelům poklonu za dokonalou práci.

Večer, když ulehnete do připravené postele v pokoji pro hosty, dlouho nemůžete usnout. Vypadá to, že jste konečně našli řešení, jak snížit energetickou náročnost vašeho domu. Když se ráno u snídaně dozvíte, jakou úsporu tento způsob nejen vytápění, ale i ohřevu teplé vody a vaření přináší , je rozhodnuto. Firma Terms má dalšího zákazníka. Malá střešní elektrárna se bude na vašich červených taškách hezky vyjímat.

Mohlo by se vám také líbit...