Podnikání

Proč si dopřát pravidelné strojové čištění koberců Praha

Dříve lidé klepali kusové koberce na zápraží https://www.prozeny.cz/clanek/nejucinnejsi-bojovnici-proti-starnuti-aneb-tohle-vazne-funguje-40309 pomocí rákosové metly, dnes máme přece jen jiné technické možnosti, jak je efektivně čistit. Nejúčinnější je speciální strojové čištění koberců Praha vismont-cisteni.cz, které si poradí s organickými nečistotami všeho druhu. Co je největším nepřítelem čistoty podlahových tkanin?
Plísně a hniloba – bude to znít možná trochu přitažené za vlasy, ale všude tam, kde je vyšší vlhkost vzduchu a přijatelná teplota, řekněme ta pokojová, mohou se plísně nebo hnilobné bakterie výborně množit. Koberec je k tomu vhodné prostředí, zvláště, podpoříme-li tento proces chůzí naboso. čtyři vzorky koberců vedle sebeK takovým jevům dochází nejčastěji v kuchyních nebo na chodbách v blízkosti koupelen, kde je dostatek vodní páry a organické hmoty v ovzduší. Na plísně však nezabírají běžné úklidové prostředky, těmi se zvýšením vlhkosti ještě jejich množení podpoří, v takovém případě je vhodné sáhnout po speciálních fungicidních látkách.
Prach – koberce jsou lapače prachu, a proto jej odstraňujeme vysavačem. Vysavač však nasaje jen část prachové vrstvy, zbytek se usadí ve spodních vrstvách vláken, ta se chůzí stlačí a vznikne kompaktní hmota podobná žmolkům. Ty na sebe nabalují další nečistoty a jsou pak zdrojem potravy pro různé mikroorganismy. Ulpívání prachu v kobercové tkanině je dlouhodobý proces a i při pravidelném luxování se za několik měsíců až let změní její barva a častokrát také získá nepříjemný odér.ručně tkaný koberec
Mikroorganismy – kdybyste položili kobercový vzorek z obývacího pokoje pod mikroskop, budete překvapeni, kolik mikroorganismů se tu vyskytuje. Jde zejména o bakterie a někdy se tu objeví i roztoči, zvláště tam, kde se našlapuje bosými chodidly. Nejvíce roztočů žije v lůžkovinách a matracích, kde mají dostatek potravy v podobě odumřelých kožních buněk, ale největším nebezpečím pro alergiky jsou jejich výkaly, které se, zvláště v ložnici a v obývacím pokoji, snadno dostanou z pohovky až na koberec. Množení bakterií mohou také podpořit zbytky potravin, např. ve formě malých drobečků, které upadnou na zem.

Mohlo by se vám také líbit...