Podnikání

Ubytování Loket v městské památkové rezervaci

Lidé vyhledávají zajímavá místa k rekreaci a odpočinku intuitivně a také ze zvědavosti. Pro většinu z nás je ideální volbou situace, kdy je možné skloubit oba základní aspekty přírodních krás a historických klenotů v jeden celek. Malebná zákoutí, přírodní scenérie, zajímavá panoramata a výhledy, spolu s prastarým kamenným zdivem a nepřehlédnutelnými fasádami jsou pak prostředím, kde se cítíme dobře, a odkud se pak neradi vracíme mezi civilizační chaos a světla velkoměst.

ubytování

Naše země je jednou z nejbohatších oblastí, kde se s těmito jevy můžete setkat. Spojení přírody a architektury středověku naleznete na více místech a ta jsou také důvodem, proč u nás rok co rok neutuchá turistický ruch. K nejzajímavějším patří především naše hlavní město s mnoha parky a odpočinkovými zónami. Neměli bychom vynechat ani městské památkové rezervace v Českém Krumlově nebo v Telči či ve Slavonicích, ovšem nesmírně působivá a mnohdy neprávem opomíjená je i řeka Ohře, která obtéká v širokém meandru historické centrum města Loket. Pobyt v těchto místech i se zajištěným ubytováním Loket je považován za jeden z nejkrásnějších zážitků pro návštěvníky z celé Evropy.

Historie tu na vás dýchne ze všech koutů

Nejvyhledávanějším cílem je pochopitelně hradní stavba z konce 12. století, stavebně rozšířena Přemyslem Otakarem II. a upravena v renesančním stylu rodovou linií Šliků. Zajímavá je ovšem i řada staveb uvnitř podhradí, zejména měšťanské domy na Masarykově náměstí a raně barokní radnice z konce 17. století.

loket

Podobně jako v Českém Krumlově vznikl i v Lokti přírodní amfiteátr, tato divadelní scéna byla uvedena do provozu již v roce 1949 a letos si připomene 70 let od svého vzniku. Amfiteátr se nachází pod železobetonovým mostem z roku 1935. Most je technickou památkou, zajímavý byl i jeho předchůdce, ten tu byl vystavěn již v roce 1835. Sloužil téměř sto let a šlo o řetězový most, který ve své době byl výjimečný svou vzdáleností úctyhodných 20 metrů nad říční hladinou, což je zhruba výška sedmipatrového domu.

Mohlo by se vám také líbit...