Bydlení

Betonový plot, to je především ochranná bariéra

Ochrana proti hluku – protihlukové bariéry se dnes běžně staví na některých městských sídlištích. Nejvíce hluku vyprodukuje silniční https://www.kupkolo.cz/komponenty_k982/zapletena-kola_k70/silnicni-zapletena-kola_k55/ doprava. Ten je způsoben nejen samotným hlukem spalovacích motorů, ale především odvalováním pneumatik po asfaltovém povrchu. Zkrátka i na úplně nové silnici je hladina hluku natolik vysoká, že nepříznivě ovlivňuje naše zdraví. Výstavba betonové hradby je pak jedním z řešení, jak si život v takové lokalitě usnadnit.
plot z drátěného pletiva
Ochrana proti prachu – prašnost silnic a městských aglomerací je jedním z nejproblematičtějších dopadů života v hustě obydlených oblastech. Tento fakt si možná ani neuvědomují lidé, kteří mají to štěstí, a mohou žít na venkově, mimo hlavní silniční tahy a mimo městské zóny s hustým silničním provozem. Žít ve městech je v mnoha směrech výhodné, ale také náročné, a snížit prašnost ze silnice lze právě betonovým plotem https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-brno/ vzhledem k tomu, že nejvíce prachových částic se zvedá do výše dvou metrů nad zemí.
Snadná údržba – někteří pamětníci si možná vybaví, jak otravné bylo pravidelné natírání pletiva nebo dřevěných plotových planěk. Dřevěný plot vyžaduje nejvíce pozornosti, pletiva se dnes vyrábí potažená plastem, ale nejméně starostí budete mít s betonovou zábranou. Odpadnou nátěry a především pracné broušení smirkovým papírem a také čas strávený prací, když jej můžete využít jinak a věnovat jej třeba svým koníčkům.
Dlouhá životnost – dřevo, ocelové konstrukce, ani pletivo nemá takovou životnost, jako výrobky z betonu nebo z přírodního kamene. Mohou vám sloužit i déle než 40 let a lze je považovat za více generační. Lze je také nechat popínat břečťanem či psím vínem a mohou se stát základem i pro výsadbu živého plotu.
dřevěný plaňkový plot
Nedocenitelné soukromí – je také důvodem, proč si lidé tyto typy ohraničení pozemků pořizují. Rozhodně není příjemné koupání v bazénu a pohyb v plavkách po trávníku před zraky kolemjdoucích zvědavců, stejně rušivě působí i odkrytý prostor při rodinných oslavách nebo při pobytu na zahradě s návštěvou, kdy je vlastní soukromí nade vše.

Mohlo by se vám také líbit...