Bydlení

Podlaha je základ

Při výběru podlahy se napřed zamysleme nad tím, k čemu bude která místnost sloužit a jak bude podlaha frekventovaná. Zda bude vystavena vlhkosti, venkovním nečistotám doneseným na botách, zda si na ní budou hrát děti a také, aby se nám dobře uklízela. Do haly či předsíně volíme nejraději dlaždice, které se dobře zametají i vytírají. Spárovací hmoty se již nepoužívají jako dřív čistě bílé, takže odpadá starost s drhnutím a bělením spár. Dlaždice vyhrávají i v koupelně a na toaletě.
kočka s kávou na dřevěné podlaze
Do dětského pokoje se hodí velmi nízký pevný koberec, po kterém mohou děti lézt, válet se, hrát si, aniž by je podlaha studila. Snadno se i udržuje. V kuchyni už je to věc vkusu, rozpočtu a celkového souladu s ostatním vybavením a stylem. Ideální volbou se jeví podlaha vinylová, odolná proti vlhkosti i mechanickému poškození. Nabízí se v mnoha barvách a dezénech, tudíž si každý vybere to své. Dobrou volbou je i Marmoleum. Je to jakési přírodní linoleum ovšem bez klasického zápachu, bakteriostatické, vhodné i do rodiny s alergiky. Skládá se z korkové a dřevěné moučky, pryskyřic, juty a lněného oleje.

Co je vlastně plovoucí podlaha?

Do ostatních místností se nabízí možnost dřevěné či laminátové plovoucí podlahy. Plovoucí podlaha není pevně přichycena k podkladu ani stěnám. Je složena z jednotlivých lamel různých tvarů, které se spojují pomocí zámkového systému.
plovoucí laminátová podlaha
Pokládka plovoucí podlahy může proběhnout pod taktovkou firmy Yesinterier, kde si lze konkrétní typ podlahy vybrat a domluvit se na všem ostatním. Firma nabízí i další typy podlah a jejich pokládku. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, rádi a ochotně vám zde pomohou. Laminátová plovoucí podlaha je levnější než dřevěná, avšak chladnější, tvrdší a hlavně hlučnější. Výhodou je její odolnost i dezén někdy k nerozeznání od dřeva. Dřevo však je přece jen přírodním materiálem s luxusním vzhledem i vlastnostmi. Ať už se rozhodnete pro kterýkoli typ, určitě neprohloupíte.

Mohlo by se vám také líbit...