Bydlení

Nebankovní hypotéky – mírnější podmínky získání úvěru

Chybí vám peníze na financování vašeho bydlení či jiných potřeb? Pro takové potřeby jsou na trhu finanční produkty v podobě úvěrů, půjček a hypoték. Každá varianta má svoje podmínky a výhody a vy si můžete vybrat správné řešení podle toho kolik a na co peníze potřebujete.

měna brazilský real

Nejoblíbenějším produktem z řad úvěrů jsou hypotéky. Je to především z toho důvodu, že z tohoto typu úvěru můžete získat mnohem vyšší částku, než u spotřebitelských a to dokonce za výhodnější úrok.

Na trhu jsou varianty, které jsou určené pouze na financování bydlení a podmínkou je nejen ručení nemovitostí, ale také doložení účelu využití peněz. Je však i varianta, kterou můžete využít na cokoliv, a účel není potřebné dokládat. Této variantě se říká americká hypotéka.
rodinka v domku

O obě varianty můžete žádat jak u bankovních, tak i nebankovních společností. Je však nutné počítat s tím, že banky jsou v tomto ohledu mnohem přísnější a požadují i vysokou bonitu klienta, takže ne každý žadatel může uspět.

Ale nemusíte mít obavy, že když neuspějete v bance, tak nemáte již žádnou šanci ani jinde, protože nebankovní hypotéky jsou charakteristické především tím, že jejich podmínky jsou shovívavější a šanci na schválení má vyšší procento žadatelů.

Na jaké výhody se můžete těšit?

V tomto případě je největší výhodou nižší záměr na posuzování bonity žadatele. Dále nejsou požadovány vysoké příjmy a získat úvěr můžou i klienti, kteří mají nějaký záznam v registrech dlužníků ať už v těch bankovních či nebankovních nebo v registru SOLUS.

Dalším plusem, který vás potěší je rychlost vyřízení a možnost podání žádosti online. Zachováte si tak svoje soukromí a diskrétnost. Kromě toho budete znát výsledek do 24 hodin, díky čemu ušetříte také spoustu času.

I v tomto případě můžete získaný úvěr splácet pod dobu jednoho roku až 30 let a to i s možností předčasného splacení, za které vám nehrozí sankce.

Mohlo by se vám také líbit...