Bydlení

Výška kuchyňské linky

Jestliže je něco, co je rozhodně třeba, pak je to plánování. Zejména tedy, pokud si chcete pořídit novu kuchyň. Je potřeba si předem rozmyslet, kolik zásuvek bude třeba, jaké budou potřeba spotřebiče apod. Nesmí určitě chybět ani to, z jakého materiálu bude pracovní deska, dvířka a jiné detaily.
detail v kuchyni
Je ale potřeba nad vším popřemýšlet v klidu. Bez stresu. Mohlo by vám pomoct to, že budete vycházet z vaší stávající kuchyně. Můžete tak doladit u vaší budoucí kuchyňské linky všechny nedostatky.
Nezapomínejte ani na to, že potřebujete nějaké to místo, kde budete schopni odložit nákupní tašku. Je potřeba potraviny také někde uskladnit a v neposlední řadě, před konzumací, také omýt.
Existuje velká spousta podmínek, které je potřeba dodržet. Nejdůležitější je co nejjednodušší dostupnost. Určitě je mnohem lepší, když máte možnost těžký nákup vyskládat, co nejrychleji to jen půjde a nebudete při tom muset běhat po celé místnosti.
Je potřeba myslet také na to, že pracovní zóny by se měly nacházet v klidné části. Znamená to, že se nesmí jednat o průchozí zónu.
Chybět nesmí ani rozvody vody či odpad.
Takovým trendem je spojování kuchyně s obývacím pokojem v jednu místnost. Ne každému to ale vyhovuje. Záleží tedy na každém.
Jestli je něco, na co se v kuchyni rozhodně musí dbát, pak jsou to rozměry. Taková výška kuchyňské linky by se měla pohybovat okolo jednoho metru. Vše ale záleží na výšce postavy. Výška, která je například 92 cm, vyhovuje těm, kteří mají 170 cm. Jedná se o důležité pravidlo. Nikdo se přeci nechce u vaření hrbit.
interiér kuchyně
Chybět určitě nesmí ani obklad zadní stěny. Doporučují se většinou do výšky 60 cm. Pokud budete mít i horní skříňky, pak je jejich výška odvozena podle toho, jaká je výška uživatele. Určitě byste nechtěli používat stoličku při sundávání skleniček.
Rozhodně je potřeba tyto věci při zařizování kuchyně dobře promyslet a také zvážit, aby vše již bylo konečně perfektní a hlavně podle vašich představ.

Mohlo by se vám také líbit...