Produkty

Jak koupit nový notebook?

Ještě před samotnou návštěvou odborné prodejny si ujasněte, co všechno po tomto zařízení očekáváte, tak abyste potom nebyli zklamaní, že mu něco zásadního chybí. Pokud ho budete mít místo stolního počítače, kvůli jeho možnosti všemožného přesouvání a budete chtít nadále na něm hrát náročné hry, tak budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Naopak pro studenta nebo lehkou práci plně postačí něco levnějšího se základním hardwarem. Pokud s tímto zařízením budete chtít cestovat, tak bohatě postačí i menší obrazovka pro lepší skladnost. Naopak pro vášnivé diváky filmů a seriálů je tu velká úhlopříčka s velice dobrým rozlišením.

práce s notebookem

Procesor
Díky němu se řídí všechny operace v tomto zařízení. Bez něj byste ani notebook nezapnuli a nemohli s ním nic dělat. Takže promění kus ničeho v solidní stroj. Pro větší nároky bude potřeba rozhodně vyšší počet jader a frekvence. Tohle pří výběru začátečníkovy naprosto stačí. Ovšem musíte počítat, že stolní počítač o stejné ceně bude dosahovat stále lepších výsledků.

Paměť RAM
Ta zajistí ukládání všemožných dat pro současné procesy, takže pro náročné volte minimálně 8 GB. Pro velice náročné aplikace už budete muset pořídit 16 GB.

Výdrž
Vždy si dejte pozor, kolik zařízení skutečně vydrží bez nabíjení. Ovšem baterie není věčná, takže časem bude potřebovat vyměnit. Vždy vybírejte kvalitní Akumulátor do notebooku. To Vám zajistí další bezstarostné a dlouhodobé používání.

stříbrný notebook

Disk
Zde se hlavně vybírá mezi dvěma technologiemi. Tím prvním je HDD. Má velice dobrý poměr mezi cenou a výkonem, takže se stále hojně využívá. Dále tu máme modernější SSD. Dosahuje vyšší odolnosti a hlavně rychlosti, ovšem je celkem o dost dražší. Takže nejlépe je zvolit kombinaci obou produktů. Na SSD je nejlepší umístit operační systém, což zajistí rychlé zapnutí a operace systému. HDD se zase postará o všechny ostatní uložená data.

Mohlo by se vám také líbit...