Produkty

Regresní terapie


Hlubinná regresní terapie je jistá forma psychoanalýzy, pracuje s povědomím klienta. Soustředí se zejména na předem zvolený problém. S pomocí různých technik se určitý problém otevře, svědomí a vyčistí. Ve většině případů tak problém natrvalo odstraní, včetně všech nepříjemných příznaků, které jsou s ním spojené.
Jedná se o řízené vzpomínání a vybavování si skutečností nebo událostí pod vedením zkušeného terapeuta nebo hypnoterapeuta. Terapie s klientem probíhá formou sezení a povídání si o tom, vzpomínání a uvědomění si těch situací, které jsou jasné a vědomé, ale také těch situací, které jsou nevědomé, a ty jsou právě složitější, protože nám nejsou známé.

Hlava a myšlenky

Je důležité si uvědomit, že se jedná o typ psychosomatické nemoci, tzn. skryté zdroje bolesti a nechtěné vzorce chování, které nejde předem předpovídat. Ve většině případů, je problém klienta zakořeněn v daném životě a prostřednictvím nemoci se tak dostáváme do zcela jiného časového období – většinou zpětně (klidně i minulé životy), kde je právě kořen samotného problému. Ani současná klinická psychoterapie je bohužel nedokáže odstranit.

Většinou je nutné zavzpomínat na traumatické události životě klienta, a právě to pro ně není jednoduché. Cílem regresní terapie je pochopit a zpracovat traumata, které se v jejich životě staly a mají na ně negativní důsledky. Hlubinná se nazývá přesně pro to, že je nutné jít opravdu do hloubky samotného problému a podívat se zpět do minulosti. Součástí řešení daných problémů jsou samozřejmě tajemství, které již nikdo nevyřeší a nechávají nad tím vším otazníky. Je to však bezpečný terapeutický směr a není třeba z něj mít jakékoliv obavy.

Hlava a puzzle

Existuje několik typů hlubinné regresní terapie, mohou to být například hluboké hypnózy nebo se může jednat o regresní terapii bez pomoci hypnózy. Tyto typy se liší zejména svými technikami, ale také rozdílnou hloubkou transu.

Mohlo by se vám také líbit...