Produkty

K čemu se hodí multifunkční kleště

Pracovní a výrobní nástroje jsou důležitou součástí lidského života a jistě není nutné předesílat, že jejich cena se odvíjí především od kvality zpracování, která závisí na konstrukci rukojeti a samotné činné části. Nejlépe se nám pracuje s ergonomickým tvarem, který se příjemně drží, neklouže (je pogumovaný) a zásadní je i hrot, čepel, svorky kleští atd. V tomto směru vynikají především speciální nástroje, které nejsou univerzální, a jsou ryze jednoúčelové, jako jsou kladiva, šroubováky, pilky, pilníky a další ruční i elektrické nářadí.

sada jednoúčelových kleští

Své místo si na trhu pracovních nástrojů našly i multifunkční kleště a výrobky podobného typu, jako jsou sady imbus klíčů, zavírací nože, otvíráky atd. Některé výrobky jsou skutečně precizně zpracované a jejich univerzalita jim neubírá na funkčnosti.
nerezové multifunkční kleště

Výrobek pro mnohostranné využití

Výhodou multifunkčních kleští je především robustnost kompaktního celku, který v sobě ukrývá více typů základního nářadí.

Využijete je doma, na pracovišti, na zahradě, v dílně, ale především v přírodě při mnoha příležitostech. Nejčastěji na turistických a vodáckých výpravách, na sportovních soustředěních, rodinných výletech a krátkodobých i dlouhodobých pobytech mimo civilizaci. Můžete s nimi řezat, krájet, šroubovat, pilovat, přidržovat horké předměty, stříhat provazy, štípat dráty, otevírat konzervy a lahve, pracovat se dřevem i s kovem.

Součástí multifunkčních kleští bývá kromě hlavice plochých, štípacích a tenkých kleštin i plochý a křížový šroubovák, nástavec pro výměnné bity, pilník a pilka na dřevo i kov, nůž rovný a zahnutý, odizolovávač kabelů, otvírák na lahve a konzervy, párací háček, měřidlo délky, napichovací hrot a další vychytávky. Samozřejmostí je bezpečnostní pojistka proti náhodnému otevření nástroje a zhotovení z nástrojové chromniklové oceli. Designové provedení může být čistě ve stříbřité barvě kovu, nebo kombinací kovové a černé, anebo s barevným držadlem. Většina těchto nástrojů je univerzálních, některé mohou být určeny pro speciální účely, např. pro myslivce, rybáře, horolezce, vodáky, turisty a cykloturisty.

Mohlo by se vám také líbit...