Podnikání

Moderní zubní ordinace

Stomatolog(lidově zubař) je odborný lékař se specializací v zubním lékařství. Stará se a pečuje o zuby a ústní dutinu svých pacientů a zajišťuje diagnostickou, léčebnou a preventivní péči. K výkonu povolání je potřeba vysokoškolské vzdělání lékařského směru. Stomatologové se nemusí bát o práci, protože jsou a budou neustále potřební. Modernější zubní ordinace poskytují placené ošetření dentálním hygienistou. Ten chrup důkladně prohlédne, najde případný zubní kámen, plak či počínající paradentózu. Kámen i plak odstraní, součástí sezení je seznámení pacienta se správným způsobem péče o svůj chrup a vybavení pomůckami k tomu potřebnými. Frekvence dentální hygieny a procedury při ní prováděné se liší podle stavu vašeho chrupu a vybavenosti pracoviště.

dítě ošetřované na zubařském křesle

Práce zubaře už dávno není jen to, na co jsme zvyklí z dřívějších let a sice odvrtání zubního kazu a plomba. V dnešních moderních ordinacích můžete podstoupit bělení zubů, ošetření citlivých odhalených zubních krčků, což si obvykle způsobíme nesprávnou technikou čištění zubů. Můžeme si nechat ošetřit dutinu ústní ozonem, který spolehlivě usmrtí bakterie. Samostatnou kapitolou jsou výplně vrtaných zubů. Buď se používá klasický nevzhledný amalgám nebo kompozitní výplň, která se barevně shoduje s ošetřovaným zubem. Samozřejmě zhotovení kompozitní výplně je časově náročnější, tudíž dražší.

zuby na klíček a sladkosti

Toto a spoustu dalšího vám v moderních prostorách se špičkovým přístrojovým vybavením poskytne zubní ordinace Liberec 2kdent.cz. Součástí moderní péče je i nabídka služeb v oblasti parodontologie, protetické práce, zhotovení zubních implantátů, chirurgické odstranění osmiček, které nejsou často prořezané a způsobují záněty a jiné potíže. Vzhledem k jejich ne úplně optimálnímu uložení je dobré tuto činnost svěřit do rukou odborníka.
V dnešní době již není třeba se obávat nadměrné bolesti při některých úkonech. Lékaři si dokáží s jejím utlumením poradit. A je-li personál přívětivý s dostatečnou mírou u empatie, není důvod se návštěvy zubní ordinace obávat.

Mohlo by se vám také líbit...