Bydlení

Bezpečnost je vždy na prvním místě

Když se řekne zábradlí, tak si každý pod tím představí nějakou zábranu, která je postavena z důvodu toho, aby nikdo nepokračoval dál, protože to za ním nebude bezpečné. Nebo existuje další možnost. Jedná se o prvek, který nejen, že bude chránit před pádem, ale zároveň poslouží jako pomoc při stoupání nahoru nebo sestupu dolů, tak jak to funguje u schodiště. V podstatě skutečně člověka chrání před pádem dolů. Tudíž jak je vidět poslouží v interiérech domů nebo bytů stejně tak dobře jako ve venkovních podmínkách. Jen se vybere vhodný materiál, což je mnohdy velmi nesnadná volba, především u novostaveb, kdy se majitelé musí rozhodnout, jaký zvolí design.

zábradlí k bazénu

Z čeho se zábradlí skládá?

· Sloupek

· Výplň mezi sloupky

· Madlo
zábradlí k jakémukoliv schodišti

Je to taková skládanka pro dospělé, a je pravda, že všechny prvky jsou vysoce kvalitně vyrobeny a navíc se dají skutečně velmi dobře skombinovat tak, aby tvořily příjemný celkový design. Nejčastějším materiálem je nerezové zábradlí v kombinaci dřevěného madla. Dobře ale vypadá i s nerezovým madlem. Nemusíme se bát, že bude náročné na údržbu. V dnešní době existují čisticí prostředky, které vytvoří velmi dobrý film, tudíž takové zábradlí postačí jen otřít vlhkým hadříkem a opět ukáže svůj lesk slávy. Kdo se rozhodne pro dřevo, tak madlo je zákazníkovi většinou dodávané bez větší úpravy, aby si ho mohl upravit do barev, které jsou primární v okolí, kde bude zábradlí sloužit.
zábradlí ve výšce, například na vyhlídce

Modernímu interiéru nerez sluší

Nerezové zábradlí je ideální do mezonetových bytů s otevřeným schodištěm. V podstatě totiž plní nejen svoji klasickou funkci, ale také na druhou stranu se jedná o estetický prvek samotného interiéru. Nerez působí sám o sobě velmi elegantně, luxusně a čistě. Odráží se v něm velkorysost a světlo, což přirozeně dělá v bytě velmi dobrý dojem. Jako výplň mezi sloupky se často volí pouhé vodorovné nebo svislé tyče, což působí tak prodyšně a skutečně odlehčeně, navíc propustí celkem v pohodě dostatečné množství světla, což každý uživatel bytu jen ocení.

Mohlo by se vám také líbit...