Bydlení

Chraňme se před sluncem

Sluneční paprsky většinou uvítáme. Mohou, ale nastat takové chvíle, kdy nám bude slunce na obtíž. Zvlášť v parných letních dnech, kdy se teploty vyšplhají mnohdy až ke třiceti stupňům. Určitě bychom v takových chvílích uvítali možnost, před sluncem se schovat. Dusno a horko k nedýchání nám znemožňuje kvalitní spánek.

západ slunce za loukou

Pokud problém nechcete řešit klimatizací, nechte si do oken zabudovat žaluzie nebo rolety. Vyhřátí místnosti tak výrazně zamezíte. Vhodně zvolené zastínění, pomůže teplotu v místnosti snížit o několik stupňů. Nechte sluneční paprsky do vašeho obydlí proniknout co nejméně.

Jednoduchým a levným řešením je instalace hliníkových nebo textilních žaluzií. Do jisté míry vás od slunečních paprsků odfiltrují. Hliníkové žaluzie si dnes můžete vybrat v různých barevných odstínech, aby ladili s vaším interiérem.
obraz nad tv

Abyste efekt těchto žaluzií ještě podpořili, zkombinujte je s protisluneční fólií. Fólií existuje více druhů. Vybrat si můžete z různého zabarvení. Od toho se bude odvíjet jejich účinnost. Čím tmavší fólie bude, tím méně slunce bude propouštět do místnosti. Nezapomeňte na to, že pokud se, ale rozhodnete pro fólii s nejnižší propustností světla, projeví se to na prosvětlení interiéru. Proto barvu fólie dobře zvažte.

Hitem posledních let jsou předokenní rolety. Tyto rolety poslouží nejen jako ochranný prvek proti slunci, ale plní také prvek bezpečnostní. Můžete je totiž pohodlně uzamknout zevnitř bytu. Někomu může být nepříjemná vyšší hlučnost při manipulaci. Mínusem těchto rolet, je nemožnost polohování jednotlivých lamel. Rolety můžete zkrátka jen vytáhnout nebo zatáhnout. Nelze tedy ovlivnit propustnost světla do interiéru. Vynikající jsou, ale především jejich izolační vlastnosti. Jejich pořizovací cena je podstatně vyšší než u jednoduchých a klasických žaluzií.

Mohlo by se vám také líbit...