Bydlení

Zařizujete dětský pokoj pro miminko?

Příchod děťátka do rodiny je událost, kterou vnímáme jako klíčovou pro náš další život. Změní se struktura rodiny, najednou je tu někdo, kdo potřebuje naší všestrannou péči a pozornost a my se soustředíme na uspokojení potřeb nového člena rodiny. V tuto chvíli pak zařizujeme dětský pokojíček nebo alespoň kout pro miminko.


Co vlastně takový uzlíček ve svém království potřebuje?

 V období těsně po narození mu postačí několik základních kusů nábytku.

Prvořadá budebezpečná postýlka.
                                 Měla by být vyrobená z hygienického materiálu, kde půjde dobře udržovat čistý povrch bez bakterií. Znamená to tedy, aby byla z materiálu, který snese omývání roztoky s desinfekčními a mycími prostředky, aby styl postýlky byl pokud možno jednoduchý. Přílišné ozdoby vedou k tomu, že se v zákrutách drží prach a nečistota, které lze špatně vyčistit, a to může škodit našemu dítěti. Je vhodné zakoupit postýlku, která poroste s dítětem, což ocení zejména náš pozdější domácí rozpočet. Různé kolébky a košíky jsou sice velmi hezké a svádí k nákupu, ale většinou jsou dost nepraktické, protože jsou hůře čistitelné a dítěti slouží jen po několik prvních měsíců, než se začne pohybovat. Pozdější pobyt v kolébce by mohl skončit vypadnutím dítěte a tragedií.

 Dalším kusem nábytku bude prádelník.
                                               Zde budeme uskladňovat dětské prádélko a oblečení.
 
Velmi oblíbené bývají přebalovací pulty,
                                      kde je horní plocha čalouněná a kam pokládáme miminko při přebalování nebo ošetření. Spodní část tohoto pultu pak bývá složena z ploch nebo zásuvek, kam ukládáme potřeby pro přebalování nebo hygienické ošetření dítěte. Přebalovací pult si ale můžeme velmi dobře zhotovit z prádelníku, kde si na horní plochu položíme měkkou podložku. Dobrým řešením může být i pevná deska položená přes postranice postýlky s měkkým povrchem.
 Dále bych doporučila pořídit sedací nábytek.
                                          
     Nejvhodnější je křeslo nebo pohodlný ušák. Ocení ho kojící maminky či členové rodiny, kteří budou děťátko uspávat hezkou ukolébavkou nebo pohádkou. Ale i tiché posezení u spícího pokladu vás pohladí po duši.

Závěremje nutné říci, že zařizování dětského pokoje je velmi důležitým a radostným krokem jak pro dítě, tak pro celou rodinu a mělo by se k němu přistupovat zodpovědně. Není třeba vše pořizovat vždy nové, poslouží i starší kusy nábytku, pokud je znovu nalakujeme a případně zrenovujeme. Dbejme však vždy na jedno. Bydlení pro miminko by mělo být příjemné, pohodlné, dobře udržovatelné a bezpečné. Když k tomu přidáme bezbřehou lásku ke svému potomkovi, nebude jemu ani nám nic chybět ke štěstí.  
 

Mohlo by se vám také líbit...