Podnikání

Ortodoncie

Jedná se o obor zubního lékařství, který se věnuje diagnostice, léčbě a prevenci vad v postavení čelistí, v postavení zubů, anomáliím ve tvaru či počtu zubů. Výsledkem ortodontické péče jsou rovné zuby vytvářející pravidelný oblouk a bezchybný skus. Někdy se jedná spíše o problém estetický, jindy špatně postavené zuby potřebují zásah i z hlediska zdravotního. Tato péče není zrovna levnou záležitostí, ale vyplatí se.

modely chrupu s rovnátky

Postup bývá takový, že absolvujete vstupní konzultaci, vyšetření, RTG snímkování, bude vám zhotovena fotka obličeje a chrupu a otisky zubů. Poté bude vypracován léčebný plán, kde je uvedeno kdy, co a za kolik bude třeba udělat. Lékař vás informuje, jak bude léčba probíhat a co vás po tu dobu čeká. Pak je již na vás, zda souhlasíte a léčba může začít. Rovnátka můžeme rozdělit na snímatelná a fixní.

  • Snímatelná – jsou určena pro jakýkoli věk. Obvykle jsou používána v době výměny zubů, aby do určité míry hlídala správné formování a postavení zubů a event. tak připravila zuby na rovnátka fixní. U pacientů se stálým chrupem najdou své uplatnění jako následná léčba po sejmutí fixních rovnátek, aby držela tvar oblouku.
  • Fixní – jedná se především o zámky a kroužky, které se lepí na zuby. V těch jsou vloženy drátky, které postupně tvarují zubní oblouk do požadovaného tvaru.
  • Invisalign –tzv. neviditelná rovnátka. Nejmodernější a nejpohodlnější způsob rovnání zubů pomocí průhledné dlahy.

fixní rovnátka v ústech
Není vždy snadné najít ortodoncii podle svých představ. Dobrou volbou je určitě ortodoncie. Pěkné prostory, standardní i nadstandardní vybavení, nabídka služeb na vysoké úrovni a příjemný personál – co víc si přát. Ordinace poskytuje ortodontickou léčbu lidem všech věkových kategorií. Samozřejmostí je mezioborová spolupráce s kvalitními lékaři z oblasti zubního lékařství, vyžaduje-li to léčebný plán. Pokud toužíte po krásném úsměvu, kontaktujte ortodontickou praxi PetrOrtho s.r.o., kde se o vás a vaše zuby dokonale postarají.

Mohlo by se vám také líbit...