Podnikání

Přišli jste o práci a nemůžete najít novou? Vytvořte si ji!

Stalo se to v Americe, ale klidně to může být zkušenost kohokoli na světě. John zastával poměrně významnou manažerskou pozici. Jednou si ho šéf zavolal a oznámil mu, že už ho nepotřebují – firma je nucena z ekonomických důvodů omezit stavy pracovníků. Johnovi se zhroutil svět. Více jak dvacet let úspěšné práce pro firmu se náhle proměnilo ve velké prázdno. Přemýšlel, jak řekne své ženě a dvěma dětem, že je bez práce. Snažil se najít nové místo, ale dlouho se mu to nedařilo.
 hotelový pokoj
Jednou se před ním zmínil kamarád, že má plné nákladní auto zlevněných matrací, ale neví, co si s nimi počít. Nabídl Johnovi, ať je zkusí prodat třeba přes internet. John uvítal možnost alespoň nějaké práce a souhlasil. Našel ve městě výhodný pronájem prázdné haly, kde mohl matrace uskladnit i prodávat. Také dal inzeráty na internet. Byl velmi překvapen, když matrace poměrně rychle prodal. Jakmile zjistil, že je o matrace zájem, rozhodl se v prodávání pokračovat. Prodloužil pronájem haly, kde vybudoval pěkný obchod. Dal si záležet na tom, aby se tam zákazníkům líbilo a dobře se cítili. Nastudoval spoustu informací o matracích, aby mohl lidem odborně poradit s výběrem. Manželka udělala Johnovi webové stránky, aby se informace o jejich obchodě více rozšířila. Věhlasu pomohli i sami zákazníci, kteří svoji spokojenost sdělili ostatním.
 skrčený muž
Johnův úspěch pokračoval. Dostal nápad, že jako první bude dopravovat matrace k zákazníkům na kole. Kamarád mu vyrobil dvojkolo, které mělo vzadu plošinku. Na ní se dala převézt i velká matrace. Díky tomuto Johnovu originálnímu nápadu popularita jeho obchodu dále rostla. Pro stálé zákazníky vytvořil výhodný věrnostní program.
 skok za prací
John našel nový smysl života a byl šťastný. Daleko šťastnější, než jako manažer. Neplánoval, že bude podnikat, ale když zůstal bez zaměstnání, využil příležitosti a vytvořil si novou práci. Třeba bude jeho příběh inspirovat i vás.

Mohlo by se vám také líbit...