Podnikání

Účinky třezalky tečkované

Třezalka tečkovaná je bylinka, která nám může hodně prospět, ale také hodně zavařit. Pokud ji ale budete používat a užívat tak, jak se správně má, může pro vás být tato bylinka opravdu velmi prospěšná. Třezalka totiž vyniká mezi ostatními bylinkami svými skvělými účinky, a to zejména na naši psychickou stránku. Třezalku najdete na slunných místech, typické jsou pro ni pláně, louky a široká travnatá místa bez stínu. Pěstovat třezalku si můžete i doma, není příliš náročná na starostlivost. Z květů a natě si pak můžete vyrábět bylinkové produkty, které zlepší vaše zdraví, třeba olejíček nebo čaj třezalky tečkované. Bylinku poznáte podle drobných žlutých květů, které ji zdobí v době rozkvětu, což je během prakticky celého léta.

třezalka

A k čemu je tedy taková třezalka dobrá?

Záleží samozřejmě na to, v jaké podobě ji konzumujete. Z třezalky lze vyrobit olej, mast, odvar, čaj nebo ji zakoupit v lékárně jako již přichystaný potravinový doplněk. Obecně ale můžeme říct, že má skvělé účinky zejména na naši psychiku a mysl. Pomáhá při úzkostných projevech, změnách nálad a velkému stresu. Ne nadarmo se o ní říká, že na nás funguje jako takové přírodní antidepresivum.

třezalka

Olejíček z třezalky je zase skvělý na poraněnou kůži, konkrétně na popálenou. Pokud se nejedná o hluboké popáleniny, ale třeba nepříjemné spáleniny od horkého nádobí nebo od sluníčka, potřete místo olejíčkem a okamžitě ucítíte úlevu. Urychluje také proces hojení kůže. Dejte si ale pozor, pokud si aplikujete třezalku na kůži, nemůžete pak na sluníčko. Třezalka dále přispívá k dobrému trávení a podporuje funkci našich jater. Nesnese se ovšem s některými léky, na to je třeba si dát pozor. Zvláště ženy, které užívají antikoncepci. Užíváním třezalky můžete zcela vyrušit účinek vaší orální antikoncepce. Dále se nesmí užívat třeba s antibiotiky.

Mohlo by se vám také líbit...