Produkty

Vhodný doplněk do domácnosti i kanceláře

Vedra až k padnutí nejsou v době velkých prázdnin ničím ojedinělým. Spíše je překvapením, když se alespoň jednou za týden trochu zatáhne obloha. I to je důvod proč stále více lidí začíná přemýšlet o nákupu klimatizace. I když u nás situace stále není stejná jako v Americe, nárůst zisků prodejců klimatizací strmě stoupá. Je to logické. Neexistuje jednodušší způsob, jak vytvořit doma, ale třeba i v kanceláři dokonalou tepelnou pohodu v dobách, kdy se dají na chodníku smažit vajíčka. Podle jakých kritérií ale klimatizaci vybírat?
vzduch z klimatizace
– Tím asi nejdůležitějším faktorem, na který byste se měli při koupi klimatizace zaměřit, je její energetická náročnost. Pokud patříte mezi jedince, kteří spoří každou korunu, měli byste sáhnout po přístroji, který bude mít co nejnižší spotřebu. Zde však nastává jeden malý problém. Stejně jako u jiných elektrospotřebičů, i v tomto případě platí, že ty nejméně náročné přístroje jsou obvykle také nejdražší. Z dlouhodobého hlediska se ale sázka na nízkoenergetickou klimatizace rozhodně vyplatí.
– Druhým kritériem by měla být i hlučnost. První generace klimatizací bez nadsázky vytvářely hluk, jako kdyby okolo projel vlak. Ty se samozřejmě dnes už nevyrábí ani neprodávají, alespoň ne v kvalitních obchodech, ale i moderní typy nemusí být úplně tiché. To je problém hlavně v nočních hodinách, kdy je nutné po desáté hodině dodržovat noční klid. Obecně platí, že tiché přístroje stojí více než ty hlasitější. Chcete-li však mít chládek i večer, nezbude vám nic jiného než si připlatit, zvláště, pokud bydlíte v klasickém činžovním domě.
klimatizace s ovladačem
– Důležitý je také výkon. Čím vyšší bude, tím docílíte vyššího ochlazení vzduchu a navíc rychleji. Dobrý výkon je dvojnásob důležitý v případě, že si chcete pořídit kombinovanou klimatizaci, která může fungovat i jako topení. Mějte však na paměti, že čím vyšší výkon, tím je obvykle vyšší i spotřeba.

Mohlo by se vám také líbit...