Zvířata

Všechno se může stát módním doplňkem

Pořídili jste si nového psího mazlíčka nebo tak hodláte učinit. Chystáte se nakoupit výbavičku. Myslíte hlavně na to, aby s vámi vašemu štěněti bylo dobře. Nezapomeňte na jeden malý detail, protože i maličkosti jsou důležité , totiž že různé psí potřeby – misky, pelíšek obojek, a konečně i štěně samotné je módní doplněk do vašeho bytu. Všechno by spolu tedy mělo ladit dohromady.
rhodéský ridgeback.jpg
Jako módní doplňky bývají často využívaná malá společenská plemena, např. čivava, mops, yorkshire nebo francouzský buldoček, který je o něco zavalitější nebo – z opačného pohledu svalnatější.
Protože pes je členem domácnosti a obývá byt společně s vámi, je potřeba jeho věci pořizovat v souladu s vaším nábytkem.
Psí pelíšek asi nejčastěji umisťujete do obýváku. Můžete si, stejně jako např. při výběru pohovky, vybírat podle velikosti, materiálu i barvy. Je jen na vás, jestli pejsek bude ležet v klasickém kruhovém pelechu nebo mu pořídíte pouze pohodlnou matraci či jakousi boudičku, do níž se může zakuklit, což se nejvíc hodí v zimním čase. V nabídce jsou také pelechy, které jako skutečná pohovka vypadají, a navíc jsou potažené koženkou.
Kuchyň vám určitě ozdobí minimálně dvě psí misky – s vodou a žrádlem. Kromě tvaru si tu opět můžete vybrat mezi plastem, nerezem nebo keramikou.
buldok na polštářku.jpg
Jestli svého čtyřnohého chlupatého přítele máte rádi tak moc, že na něj myslíte i při vybírání oblečení, pak se vaší fantazii otevírají dveře dokořán. Můžete totiž vybírat opravdu cokoliv, co vás napadne. Ať to jsou trička, šatičky sukýnky, kombinézy, bundičky mikiny a další svršky.
Když pomineme fakt, že v malá plemena by skutečně měla alespoň přes břicho nosit něco teplého, z oblečení pro pejsky a kočičky se stal především byznys, jakkoliv jsou např. hárací kalhotky užitečné.
Kvůli některým méně agilním plemenům se někdy také do místnost, např. ke gauči, umisťují schody, aby si mazlíček pohodlně vlezl na gauč. Pochopitelně byste i takovou věc, měli vyladit.

Mohlo by se vám také líbit...