Bydlení

Jak nalákat do bytu přírodu

 I.            Stěny bránou do lesa

Začněme zeširoka a nejprve se zaměřme na stěny. Pokud do bytu umístíte sebevětší množství květin, ale na stěnách budou vládnout střídavě oranžové a modré proužky, nikdy si jako v lese připadat nebudete. Raději tedy zvolte BARVY V ODSTÍNECH ZELENÉ A HNĚDÉ, které působí naprosto nenásilně. Pokud patříte mezi ty odvážnější, v obchodech jsou k dispozici i TAPETY S PŘÍRODNÍMI MOTIVY. U těch ale záleží, na jak velkou plochu je umístíte. Veverky pobíhající po celém pokoji by mohly působit poněkud chaoticky.
 bylinková zahrada

      II.            Dřevo a zase jenom dřevo

Co se týče nábytku, volte jednoznačně dřevěný. Jestliže se Vám z této představy podlamují kolena, jelikož se nejedná zrovna o nejlevnější materiál, můžete zvolit i jeho imitaci. U té však velký pozor. Mnohé napodobeniny ani jako dřevo nevypadají, obzvlášť když jsou natřeny silnou vrstvou laku. Nejlépe působí TMAVÉ DŘEVO. Stejného efektu docílíte, pokud světlé dřevo natřete tmavým matným lakem. Vrstva by měla být slabá, aby byly vidět prosvítající letokruhy. Pozornost také věnujte úchytům!
 postel v hotelu

    III.            Bez kamenu ani ránu

Kamenný krb se do bytu zrovna nevejde, ale existují i jiné možnosti. Velmi dobře například vypadají falešné OBKLADY, kde pomalu ani nepoznáte, že se jedná jen o napodobeninu. Ti, co nemají imitace dvakrát v lásce, si můžou přinést do bytu pravé kamínky a kameny. Zastánci přírodních náboženství jsou názoru, že kámen umístěný v bytě na správném místě zlepšuje psychický stav člověka a může sloužit k meditaci. Nezbytností je také výměna nevkusných plastových KVĚTINÁČŮ za keramické nebo rovnou kameninové.

 

    IV.            Bylinková zahrádka a v zajetí palem

BYLINKOVÁ ZAHRÁDKA v bytě?! Dnes už se nejedná o výjimku. Dají se koupit různé modely, kdy zavěsíte nebo postavíte květináče přímo do předpřipraveného regálu. Pokud byste bylinky neupotřebily nebo jste na ně alergičtí, vyměňte je za jiné druhy rostlin. Nádherně vypadají vysoké PALMY nebo DRACÉNY, kterým se daří i v našich podmínkách. Dávejte však pozor, abyste rostlinám dopřály dostatečné množství světla!
 chameleon na kytce
Nezapomeňte ani na nějaké toZVÍŘÁTKO, které Vašemu přírodnímu interiéru vdechne život!

      

Mohlo by se vám také líbit...