Móda

Jak udělat správný průvan v šatníku?

Nebojte se, nikdo po Vás nechce, abyste vzala veškerý obsah šatní skříně, odnesla jej do charity a utratila veškeré úspory za nové oblečení. Tak to možná funguje ve filmu, kdy chudá dívka potká milionáře, ale v běžném životě si musíme umět poradit jinak! Přesto, šatní skříň dokáže skrývat řadu překvapení, ať už milých – objevíte při úkladu čepici, kterou jste za boha nemohla v zimě najít, ale také méně příjemných – do svetru se pustili moli. Možná si říkáte, že vysoká a hluboká šatní skříň je tou pravou výhrou, ale pravda je bohužel taková, že to co nemáte na očích, jakoby neexistovalo. Možná si říkáte, že vy nebudete tak líná a klidně si vylezete na židli, abyste si zezadu z horní police vytáhla svetr, který nosíte jen občas, ale v okamžiku, kdy by na ta mělo dojít, sáhnete po prvním svetru, který je po ruce, protože je to zkrátka rychlejší a pohodlnější.
kočka a šaty
Uklizená skříň vede k „úklidu“ v hlavě
Když si srovnáte věci ve skříni, pomůže Vám to srovnat i myšlenky v hlavě. Nejprve přemýšlíte o tom, co je pro Vás opravdu potřebné a důležité v rovině materiální a od té už zbývá jen kousek k přesunu do roviny duchovní. To jaké oblečení nosíme, o nás hodně vypovídá. Zkuste si nad některými kousky oblečení položit otázku, jak v něm asi působíte na své okolí? Ponechte ve svém šatníku, jen takové oblečení, ve kterém se budete cítit opravdu sama sebou.
dámské oblečení
Rady nad zlato
Osvědčená rada zní: Co jste na sobě neměla poslední rok (maximálně dva) s největší pravděpodobností už nikdy neobléknete. Vždy raději sáhnete po jiném oblíbenějším kousku či po některém novém.
Pokud máte skříň, která není členěná, pořiďte si dostatečné množství různých košíků, rozdělovačů, krabic. Ihned se budete ve svém oblečení lépe orientovat a pořádek se Vám bude také lépe udržovat.
obchod s oblečením
Nemějte výčitky, že se třeba zbavíte i kousků, které jste si pořídili a pak je měli na sobě jen dvakrát, třikrát. Ne vždy máme při výběru šťastnou ruku, to se zkrátka stane. Takovéto téměř nové kousky jsou ideálními adepty na to, abyste je poslala dál. Můžete je prodat, vyměnit s kamarádkami i věnovat potřebným.

Mohlo by se vám také líbit...