Muži

Muž jako milenec

Centrum sexu sídlí v mozku a muži jej mají větší než ženy. V této části pracuje hormon testosteron, který podněcuje mocnou touhu po sexu a jehož mají tolik, že název „rozsévači“ není vůbec nadnesený. Společnost má tendenci mužům jejich milenecké vztahy a nevěry tolerovat, protože se zdá, že oni za to vlastně nemohou. Zařídila to tak matka příroda a z průzkumů vyplývá, že kdyby se v naší kultuře nezačaly prosazovat monogamní vztahy, byli by téměř všichni muži stále promiskuitní.

 
Pro muže je monogamie nepřirozená
Tato věta se samozřejmě nelíbí žádné ženě. Ženy totiž vyhledávají stálé partnery, s kterými chtějí vychovávat svoje děti. Ale nic to nemění na tom, že muži jsou zkrátka jiní. Milenecký vztah s ženou je ideální, protože bývá bez závazků. Muž totiž dokáže oddělit lásku a sex, což ženy nikdy. Ovšem i milenka může začít žárlit a potom většinou muž od ní rychle utíká.
 
Čistě fyzický vztah muži milují
Muži se dokáží oddávat pouze sexu, protože jej nemusí spojovat s city a láskou, jak je tomu u žen. Pouze fyzická láska v jejich očích není nic špatného a mít milenky jim přijde normální. I když muži vědí, že se to nemá, jejich mozek je od přírody naladěn na polygamii, tedy soužití s více partnerkami. Proto také i v dnešní době je mnoho mužů, kteří udržují sexuální vztahy s více ženami najednou.

 
Stereotyp v posteli nehrozí
Milenecký vztah je pro muže přitažlivý především v tom smyslu, že v něm nehrozí nuda a stereotyp. Sex s milenkou je stále vzrušující a mužům připadá, že skutečně žijí a život si užívají. Sympatické ženě, která kolem muže krouží a obdivuje ho, nedokáže odolat. Pokud je muž svobodný, nic se neděje, ale žije-li v dlouhodobém vztahu s jinou ženou, jeho pocit štěstí může rychle skončit. Na nevěru se totiž ženy dívají úplně jinak, takže milenka může začít toužit po manželství a manželka se bude chtít rozvést.

Mohlo by se vám také líbit...