Muži

Jaké jsou výhody a rizika masáže prostaty?

Co je to vlastně prostata? Prostata je malá žláza o velikosti golfového míčku. Je umístěna mezi začátkem penisu a konečníkem. Její hlavní úlohou je vytvářet tekutinou, kterou nazýváme sperma. Tato žláza slouží také k tomu, aby sperma přežila svou cestu při ejakulaci.Uklidňující masáž

Masáž prostaty https://mataharisalon.cz/cs/masaz-prostaty je vlastně způsob, jak podporovat vyprazdňování spermatu z prostatických kanálků. Masáž může být zdravotně přínosná. Lékaři taktéž mohou díky této technice stimulace diagnostikovat různé problémy. Ovšem není to úplně standardní druh léčby nebo testování. Aby mohlo dojít ke stimulaci prostaty a s tím zlepšení vyprazdňování kanálků, zavede lékař prst v latexové rukavici do konečníku a odtamtud může být masírována prostata. Zpočátku může být takový proces nepříjemné, postupně ale dochází k uvolnění a případné stimulaci.

Ačkoliv ještě nebylo provedeno dostatek studií, je patrné, že masáže mohou být nápomocné v některých zdravotních stavech. Mezi takové stavy patří například prostatitida. Jedná se o zánět a otok prostaty. Vyznačuje se bolestí při močení, bolest ve slabinách a v oblasti pánve. V takovém případě nejprve lékař otestuje pacientovo sperma. Přestože nejčastější léčbou tohoto onemocnění bývají antibiotika a nesteroidní protizánětlivá léčiva, je další možností právě masáž prostaty. Ta může pomoci zmírnit tlak a otok tak, že uvolní nahromaděné tekutiny v prostatě. Spolu s užíváním antibiotik dochází k úlevě a zmírnění tlaku.Čas na relaxaci

Masáže mohou mít taktéž pozitivní účinky na problémy s erekcí. Společně se změnou životního stylu a aktivním způsobem života, dosahují stimulace prostaty k celkovému zlepšení kvality sexuálního života.

Existují i jistá rizika, kterým byste se měli vyvarovat. Ať už se rozhodnete pro masáže prostaty ze zdravotních důvodů nebo pro sexuální potěšení, pamatujte na to, že tento proces nemá být bolestivý. Vždy vyhledejte buď odborného lékaře, nebo zkušeného maséra, který má s touto procedurou zkušenosti.

Mohlo by se vám také líbit...