Muži

Muž jako manžel

Spousta žen by se shodla na tom, že by potřebovala podrobný návod na použití svého muže. To je samozřejmě myšleno humorně, ovšem je v tom i hodně touhy po porozumění svým manželům a partnerům, s kterými sdílí každodenní život.

Ženy by si přály, aby muži byli důvěřiví a otevřeně jim projevovali svoje emoce, aby byli chápaví. Jistě i oni sami by chtěli vyjít svým ženám vstříc, jenže muži byli vychováváni k tomu, aby:

·         zaujímali obrannou pozici a byli podezřívaví
·         skrývali svoje emoce
·         byli soupeřiví
·         ovládali vnější svět
·         byli nezávislí
·         se dokonale ovládali
·         vždy vypadali silně a neporazitelně
 
LOVEC A BOJOVNÍK
Muži po tisíce let byli lovci, kteří se museli postarat o potravu. Nikdy nesměli projevit slabost a v boji být neustále ve střehu. Dnešní muži jako by si to neustále pamatovali a podvědomě se podle toho stále chovali.

VÝZNAM MANŽELSTVÍ PRO MUŽE
Párové soužití jednoho muže a jedné ženy je již po dlouhou dobu obecně platné. Jenže dříve měl muž nejen svou partnerku, ale ještě další (které byl schopen uživit) a k tomu ještě nezávazná milostná dobrodružství. Muži prostě odjakživa mají nutkání šířit svoje geny co nejčastěji a v co nejširším okruhu. Přesto vstupují do manželství nebo žijí v dlouhodobém svazku se ženou. Manželství jim poskytuje bezpečné útočiště a s náhodnými zálety si nedělají starosti. Naopak nechápou tak přísné a tvrdé posuzování u svých žen, které se s nimi kvůli nevěře rozvádí.

Nelze se divit, proč mnohé vztahy končí tak špatně, když:
·         muži nechápou, proč se ženy nemohou chovat více jako oni
·         ženy očekávají, že by se muži měli chovat stejně jako ony

Odlišností v názorech, chování, myšlenkách a vyznávání hodnot mužů a žen je mnoho. Některé jsou významné, jiné méně důležité. Co je však nejdůležitější,  že všichni – i muži, touží vážit si sami sebe a být milováni, a proto stojí zato se navzájem pochopit a žít spolu ve spokojeném vztahu.

Mohlo by se vám také líbit...