Sport

Nordic walking je pro každého!

Proč byste měli „severskou chůzi“ vyzkoušet?
Nordic walking Vám pomůže při rehabilitaci pohybového aparátu, při redukci tělesné hmotnosti, ke zlepšení svalové vytrvalosti a napomůže obnovení kloubní pohyblivosti. Správně provedená technika chůze s holemi Vám pomůže dosáhnout maximálního zdravotního efektu v oblasti aerobního zatížení. V roce 1998 dokonce získala ocenění „Zdravotní aktivita roku.“
nordic walking v parku
·         Vylepšení i běžné chůze
·         Zapojení téměř všech velkých svalových skupin, symetrický trénink celého těla
·         Zlepšení v oblasti kardiovaskulární
·         Zdraví prospěšný pohyb bez ohledu na věk
nordic walking v horách
Jak zvládnout základní techniku?
Nepleťme si nordic walking s běžnou chůzí s holemi. U nordic walkingu je rozhodující jejich správné uchopení a aktivní rytmický pohyb paží. Pažemi je třeba pohybovat v rytmu kroku tak, jak to znáte z běžné chůze. Dynamická práce holí a vědomý rozmach paží jsou nezbytné od samého začátku. Hole držíme těsně u těla. Hole mají speciální poutka pro pevné uchycení na palci a zápěstí. Délka holí musí být uzpůsobena Vaší výšce, v tomto případě je dobré nechat si poradit od odborníka. Rovněž nohy pracují vědomě. Na rozdíl od joggingu zůstává jedna nohy vždy na zemi a klouby jsou tak méně zatěžovány. Dělejte delší dynamické kroky, tzv. rolujte nohu od paty až k prstům. Kolena nesmí být příliš natažená. Pokud budete nohy zvedat příliš vysoko, ztrácíte zbytečně energii. Dále se zaměřte na oblast trupu. Při chůzi byste měli být lehce předkloněni, ne však shrbení! Hlava je vzpřímená, hleďte dopředu. Jen tak předejte bolestem v šíji. Hrudní koš při každém vykročení rotuje, aby byl umožněn optimální pohyb paží vzad. Pohyb paže dozadu je co nejdelší.
sport nordic walking
Navštivte kurzy nordic walkingu!
Pokud chcete mít jistotu, že všechny tyto pohyby provádíte správně, je dobré přihlásit se do základního kurzu. Zde Vás vše naučí zkušený trenér, který předejde k tomu, abyste si zafixovali zbytečné chyby v pohybu.

Mohlo by se vám také líbit...