Sport

Protanči se k postavě snů

Pole dance? To je nějaký nový druh striptýzu? To už nestačí tancovat v pánských klubech a jde se s tím na veřejnost?

Kdepak, pole dance je poměrně mladý taneční styl s ambicemi se propracovat na samotnou letní olympiádu. Možná se tomu nechce věřit, ale v této disciplíně probíhají pravidelná mistrovství světa v Londýně. V České republice máme hned dvě největší federace, které nabízejí Mistrovství České republiky v pole sport.
V čem je ale tento taneční styl jiný? Není to jen tou vůni exotična a smyslnosti ženského těla u tyče. Pokud poznáte trenérku pole dance, pochopíte, že láska k tyči je závislostí. Ale zdravou závislostí.

Postavy trenérek jsou jak vytesané z kamene, neboť tento sport přirozeným způsobem podporuje tvarování všech partií na našem těle:
·         lýtka od chůze,
·         hýždě a zadeček od šplhání,
·         záda a paže od veškerých invertů a spinů.


Jak a kde můžete začít

V České republice je pole dance opravdový boom, tedy není problém v každém krajském městě nalézt specializované pole dance studio. Nabídka kurzů začíná od začátečnic až po profesionálky. Hodně trenérek nabízí i individuální lekce ve studiu, nebo u nich doma.

Bojíte se, že na to nemáte postavu? Přece se nesvlečete přede všemi do miniaturních bikin. Nebojte, jak budete postupovat lekcemi, tak se vaše postava bude měnit. Začnete chůzí, základními spiny (fireman, světlušky, ronde). Poté se přidá šplh, kterým posílíte své paže. Teprve v dalších kurzech přijdou kombinace spinů a přechody mezi nimi, tzv. combo. Až vaše tělo dostatečně posilní, nastává čas pro inverty a obecně triky hlavou dolů.


Co potřebuji do začátku?

Nic. Jen chuť vyzkoušet něco nového. Veškeré vybavení v podobě tyčí, přípravků na odmaštění, karimatek najdete ve studiu. Pro začátek nepotřebujete žádné specializované oblečení. S přibývajícím zkušenostmi budete vršky sundávat a potřebovat stále více holé kůže. Pak zabrousíte na e-shopy věnující se oblečením pro jógu a pole dance. Lze zde také zakoupit vlastní šroubovatelnou tyč do svého pokoje, přípravky proti sklouznutí (například DryHands).
Tak seberte odvahu, porozhlédněte se po studiu v okolí a přijďte si vytancovat postavu snů.

Mohlo by se vám také líbit...