Produkty

Pálenky z českých menších lihovarů jsou ve stále více v oblibě

Asi dvě třetiny milovníků tohoto lahodného čirého moku si dokáže jeho základ, tedy různé druhy ovoce obstarat sami, z vlastních zdrojů. Zbývající třetina je odkázána na dodavatele z řad pálenic a https://www.lihovarek.cz/ které v současné době přicházejí na trh i novinkami v sortimentu druhů ovoce, jako je například velmi vzácný a v ve velmi malých sériích vyráběný destilát z malin, který je typický svojí vůní a jemnou nasládlou chutí. Dalším skvostem je kdoulovice, získávána ze zapomenutého ovoce našich babiček. Pro nízkou výtěžnost a natrpklou chuť v syrovém stavu, se kdouloně z našich zahrad téměř vytratily.

Dvě stojící lahve, ze třetí je nalévána do skleničky čirá tekutina

Ovšem pokud se toto ovoce po náročné přípravě kvasu vypálí, budete odměněni vynikající chutí tohoto destilátu. Svou zajímavě nahořklou chutí vás může překvapit i šípkovice a nejvoňavějším zástupcem pálenkové řady je pro změnu bezinkovice, kterou dodáváme dokonce i v košer kvalitě! O něco známější jsou také mandlovice, získané z kvasu jader plodů mandloní. V Čechách najdeme mandloňový sad poblíž Brna, a právě z jeho výpěstků pochází například velmi oblíbený likér Kávová mandle, připravený dle tradičních receptur. Nesmíme zapomenou ale i na starou dobrou klasiku, jako jsou švestkovice, hruškovice, meruňkovice a vínovice. Tyto druhy jsou u nás asi nejoblíbenější, už z důvodů největší dostupnosti jmenovaného ovoce.

Hruška na starém dřevěném podkladu

Své místo u zákazníků ovšem nachází i medovina, jejíž výrobu provází nutnost použití velmi kvalitního medu, dokonalé čistoty a dodržení přísných podmínek při postupu výroby medoviny, jako je zejména čistota a přesná teplota. Výsledkem je lahodný nápoj s přírodní, nebo přidanou příchutí mandlí, višní a dalších, pro vaše chuťové pohárky zajímavých ingrediencí.
Z tohoto seznamu je jmenována pouze malá ochutnávka těch nejzajímavějších vzorků pálenek a likérů z naší široké nabídky. Věříme, že u nás si vybere opravdu každý!

Mohlo by se vám také líbit...