Www

Lidé o nás musí něco vědět

Samozřejmě, že v našem okolí to nebude zase takový problém. Jsme tu známí a leccos jsme již pro okolí, příbuzné a sousedy něco udělali. Taková mluvená reklama je sama o sobě také skvělá, ale bohužel je to málo, potřebujeme ještě něco víc. A to především v době elektronického světa, plného internetového propojení, kdy snad všichni všechno hledají on-line. Dříve se chodilo klasicky pro informace ke kadeřníkovi nebo do hospody, dnes bohužel se vyhledávají informace po internetu. Co se dá dělat, pokud chceme být viděni, jinak to nepůjde ani s námi. K tomu potřebujeme zřídit svoje vlastní webové stránky. Můžeme se do nich pustit sami nebo požádat specialisty v oboru, aby nám s tím pomohli.
fialové nehty

Tvoříme svoje www

Kde začít, je správná otázka. Naštěstí nemusíme chodit studovat školu na programátora, s různými šablonami a programem, to zvládneme v pohodě sami. Je důležité popřemýšlet, jak se budou naše stránky jmenovat, abychom je mohly zaregistrovat. Název by měl být výstižný podle našeho druhu nabízených služeb, protože to je přesně to, co budou uživatelé hledat, tak aby nás našli.
záda muže
Doména
To je název a klíčový prvek každé webové stránky. Přesně to budou lidé vyhledávat. V podstatě se rozlišují na dva druhy.
·         Národní – všimli jste si, že za nějakým slovem je tečka a dále nějaké označení?  V tomto případu se bude jednat o znak země. To není zase nikomu cizí, značí se například, .cz – znak pro naši zemi, .sk – Slovensko, .de – Německo a tak bychom mohli pokračovat dále.
·         Generické – zde se můžeme setkat s názvy, .com je označení pro společnost, .org pro neziskovou organizaci, .gov pro státní správu apod.
Za registraci domény a její udržování se platí v naší zemi jen mírný poplatek, většinou se platí na rok a jako její majitelé jsme v době placení chráněni a nikdo nám nemůže vzít náš název. Existují příslušné stránky, kde si můžeme ověřit, zdali bude název volný a bude možnost registrace, případně dostaneme návrh, jak ji vytvořit nebo i zabrat již volnou doménu, co někdo opustil. Nic méně toto bude prvotní krok k našim vlastním webovým stránkám.

Mohlo by se vám také líbit...