Www

Co jste nevěděli o eBay

1.      První věc vložená na eBay bylo pokažené laserové ukazovátko
            Byl to právě zakladatel eBay Pierre Omidyar, který při testování svého nápadu dražil laserové ukazovátko. Nakonec bylo sběratelem vydraženo za necelých 15 USD. Kdo v té době tušil, že toto ukazovátko bude stát u zrodu globálního internetového tržiště?
dívka se slovníkem
2.      Původní název
            Ve svých počátcích eBay neslo název “Auctionweb“. Od zrodu v září 1995 až do roku 1997 zůstal název nezměněný. Následně Omidyar plánoval web nazvat “EchoBay“, toto jméno domény bylo však již obsazeno, proto byl donucen název zkrátit na současné eBay.
 
3.      Akcie eBay
Od vstupu na burzu v roce 1998 uběhlo již mnoho. Ačkoli akcie občasně kolísaly proti
hospodářskému cyklu a krátkodobým trendům, tato investice by se vám dnes nepochybně vyplatila. Společnost byla uvedena za 18 USD na akcii, současně je cena jedné akcie téměř dvojnásobná.
 
4.       Objev nových druhů
            Jeden z prodejců v Montaně vložil na eBay v roce 2006 mořského ježka. Jednalo se však o dosud neobjevený druh. Toho si povšimnul Simon Coppard pracující v Přírodovědném muzeu, později také mořského ježka pojmenoval Coelopleurus exquisitus.
 komunikace
5.      NASA nakupuje na eBay
            Jedna z nejlepších věcí na eBay je, že ať už hledáte cokoli, nejspíše se to zde prodává. I americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) v minulosti eBay využil pro nákup již nevyráběných zařízení.
 
6.      Tweetování o příjmech společnosti
            Richard Brewer-Hay, bývalý hlavní blogger společnosti eBay, byl jedním z prvních, kteří při příležitosti zveřejnění příjmů společnosti využili sociální síť Twitter. Došlo k tomu v druhém čtvrtletí roku 2010, kdy Brewer-Hay pro svůj tweet využil hashtag #eBayQ210.
 
7.      Warren Buffett
            Miliardář a pravděpodobně nejznámější burzián světa každoročně draží možnost zajít si na společný oběd. V roce 2016 skončila šestidenní dražba na neuvěřitelných 3,4 milionech dolarů. Buffett tradičně věnoval výdělek na charitní účely.

Mohlo by se vám také líbit...