Produkty

Doplňky zdravé výživy

Zvýšili jste své tréninkové objemy a pociťujete, že ne každý den podáváte výkon, jaký byste si představovali? Máte pocit, že vaše svaly nestíhají regenerovat nastavenou zátěž?

Kamarádí a známí si pravděpodobně budou ťukat na čelo a říkat vám, ať zvolníte, ať zařadíte dny volna, dojdete si na masáž. Ano, i toto je řešení. Nicméně před tím vám doporučíme užívat i produkty na regeneraci svalů. Díky nim se rychleji dostanete do kondice. Nebojte se, nejedná se o žádné steroidy a všechny jsou prověřeny testy, že nepoškozují lidské tělo. Představme si některé z nich.


BCAA aminokyseliny

O co se jedná? BCAA jsou tzv. větvené aminokyseliny – konkrétně pak L-Leucin, L-Isoleucin a L-Valin. Aminokyselinou jsou součástí vaší svalové tkáně, která je v důsledku cvičení potrhána. Proto je vhodné tělu je dodávat extra. Bohužel ve většině běžných potravin nejsou. Na trhu však naleznete nepřeberné množství produktů, které je obsahují – například sypké i tekuté od společnosti Nutrend, nebo sypké s příchutěmi od 4fitness.

Jak tělu pomáhají?
·         chrání svaly před namáháním, potrháním,
·         podpora pro tvorbu nových svalů, resp. novotvorba svalové hmoty,
·         spalování tuků, a tedy i redukcí případné nadváhy.

Glutamin

Opět se jedná o jednu z 23 aminokyselin, které se určitým způsobem (odborně translací) zabudovávají do proteinů (bílkovin). Nejvíce zastoupená aminokyselina v kosterním svalstvu, proto je opravdu důležité ji po sportu nějakým přípravkem doplňovat. Opět lze nalézt u výše jmenovaných firem.


NAG

Celým názvem se jedná o N-Acetyl L-Glutaminu. Doporučujeme ho užívat, pokud samotný L-Glutamin přestává být účinný při vašich vyšších sportovních dávkách. Výhodou je, že tento suplement je vhodným produktem pro všechny sporty. Využívá se právě hlavně při přetrénování.

Soupis produktů ze světa doplňků na regeneraci vašich svalů v případě přetrénování je mnohem delší. Zde uvádíme jen nejzákladnější přehled, který je na českém trhu bez problému dostupný. Doporučujeme si zjistit bližší informace přímo osobně na prodejně, kde je proškolený personál.

Mohlo by se vám také líbit...