Muži

Ohol se, nebo si týden nesedneš

Každý si pod pojmem plnovous určitě představí něco jiného a někoho jiného. Někdo pana hajného s porostem až na břicho, na kterém je vidět, co všechno ten den jedl a někdo několik dní neholeného elegána s mužným výrazem ve tváři. Sluší mužům vousy nebo ne? Na tuto otázku by asi nebyla jednoznačná odpověď. Jak komu.

·         Vousy ale nejsou pouze ozdoba nebo ohavnost, která zaplňuje mužský obličej.

·         Mnohá náboženství nebo kultury přímo mužům přikazují neholit tvář.

Na konci sedmnáctého století se rozhodl car Petr I. Veliký, že jeho Rusko půjde ve šlépějích Evropy a přizpůsobí se i v oblasti módy. Proto přikazoval svým poddaným nosit oděvy ve francouzském stylu, chovat se slušně a oholit si tvář. Ten evropský oděv by asi takový kámen úrazu nebyl, horší to bylo s těmi vousy.

Každý správný bojar si po plnovousu málem šlapal. Car se tedy rozhodl být razantnější a za vous byla pokuta.
Kdo se stále ještě neoholil, ten dostal výprask.

Na zimu narůst, na léto sklidit

Přikazovat někomu, co si má na obličeji nechat přírodou spáchat, je určitě špatně. Umíte si představit, že taková nějaká móda přijde k nám a všichni muži budou nosit plnovous nebo knír a vypadat stejně? Vlastně nebudou. Ne každému totiž vousy sluší. Na druhou stranu, proč to někdy nevyzkoušet. Jen si myslím, že by se při tomto experimentu mělo dodržet několik důležitých zásad.

Takže něco málo rad pro pány od dámy:
a)     Nezarůstat, pokud se chystáte do zahraničí – na letišti by Vás nemuseli pustit.

b)    Zásadně se holit, pokud se partnerce obličejový porost nelíbí.

c)     Nechat narůst v případě, že se chystáte na rozvod a nevíte, jak udělat první krok.

d)     Pokud už máte vousy a nějak to s nimi nevyšlo, zásadně neholit na konci léta – věřte, že pokud jste se vyskytoval na sluníčku, budete vypadat po sklizni tak trochu jako panda.

Mohlo by se vám také líbit...