Ekonomika

Ekonomicky myslet

V posledních letech se ukazuje, že ceny energií, které spotřebováváme, stále rostou. A to nás nutí se zamýšlet, co dělat, abychom za ně neplatili víc, než je nutné. Informace o sluneční energii jsou sice mezi lidmi rozšířené, ale do praxe se uvádí jenom sporadicky.

Občas se malý sluneční kolektor nainstaluje na ohřev vody venkovního bazénu, ti vynalézavější jím ohřívají i vodu v domácnosti. Ale aby sluneční energie zásobila celý dům a snížila tak náklady domácností, ještě docela využito není. V letošním roce určitě bude pobídkou pro všechny stavebníky, že na tento způsob získávání energie už je možno využít dotace z nové Zelené úsporám.

 

Už při pokládání základové desky vašeho nového domu

Pokud zrovna uvažujete o stavbě rodinného domu, anebo už jste stavět začali, myslete především ekonomicky. Už při pokládání základové desky je nutné vědět, jak bude váš dům energeticky náročný. Firma TERMS, která fotovoltaiku řeší, vám nabízí pomoc. Jednoduché střešní elektrárny, které se instalují na střechu s jižní orientací. Možnost připevnění je i garáž či pergola.

Jedinou podmínkou je, abyste na novostavbu měli vyhotoveno kolaudační rozhodnutí. Dodávky jsou na klíč, včetně vyřízení dotace. Ta může dosáhnout až 105 tisíc. A úspora za energie pro příští roky je až třiceti procentní. Takže si můžete už dneska spočítat, kdy se vám investice vrátí.
 

Se vyplatí

Věříme, že po několika letech využívání fotovoltaiky ve vašem rodinném domě, budete na toto rozhodnutí pyšní. Umožní vám to ušetřené peníze vynaložit na daleko příjemnější věci. Třeba si budete moci dopřát vlastní zahradní bazén, který budete moci vyhřívat touto ekonomicky výhodnou energií, anebo si dopřejete společnou dovolenou u moře. Rozhodně se nad touto možností řešení vaší budoucnosti zamyslete. Vezměte kalkulačku a počítejte…

Mohlo by se vám také líbit...