Muži

Muž jako syn

Stejně jako ženy, i muži plní ve svém životě mnoho funkcí. Jsou otcové, milenci, manželé, přátelé, kamarádi, ale v první řadě synové.
Proč je muž zcela jinou bytostí než žena, proč žije v zcela jiném světě, jinak se chová a vyznává jiné hodnoty? Zcela jistě to bude jeho výchovou, že se již od narození úplně jinak projevuje než žena.
 
Narodil se chlapeček!
Když se do rodiny narodí chlapec, je to zcela jinak bráno, než když se narodí děvče. Přece jen je to pokračovatel rodu a také samotní muži si častěji přejí, aby se jim narodil syn. A sotva se narodí, už se k němu chováme určitým způsobem, jenž z něj má vychovat silného a statečného muže.
 
Chlap nepláče
Zatímco s holčičkami se dospělí mazlí a říkají jim, jak jsou roztomilé, kluci se nesmí rozplakat a už od malička se jim říká: „Jsi přece velký kluk.“ A tak se v chlapcích neustále pěstují postoje a reakce, hodné pouze statečných mužů.
 
Hrdina za každou cenu?
Proč vůbec obecně platí, že nikdy neplačící chlap je hrdina? Tento model se vtlouká malým chlapečkům od narození. Když si rozbije koleno holčička, může plakat do sytosti a ještě ji budou utěšovat, když se to však stane klukovi, je považován za „bebíčko“ a slabocha, který nic nevydrží. Tím se podporuje a zvýrazňuje mužské chování, které se liší od ženského a které je již biologicky dané.

 
V čem se liší synové od dcer?
·         chlapci mají rádi věci, dívky lidi
·         chlapci touží po moci a postavení, dívky po vztazích a spolupráci
·         chlapci spolu soutěží, dívky spolupracují
 
Za všechno může mozek
Za všechny rozdíly mezi sourozenci může odlišné naprogramování mozku a vliv hormonů. Bylo zjištěno, že pravá hemisféra se u chlapců vyvíjí a roste rychleji než levá, kdežto u dívek rovnoměrně, což má za následek právě rozdílné chování a schopnosti, které se promítají do dospělosti a díky nimž je muž mužem.

Mohlo by se vám také líbit...