Ekonomika

Nebojte se fotovoltaiky – ušetří vám peníze

Dům, který se objevil v nabídce realitní kanceláře, si zamilovala celá rodina na první pohled. Stojí na kopci a je z něho nádherný výhled do kraje. Terasa na jeho jižní straně má malou stříšku, která ji chrání před poledním sluncem. Velká zahrada s ovocným sadem ho obklopuje ze všech stran a vytváří tak pro jeho obyvatele naprosté soukromí.

Hned po první prohlídce jste věděli, že to je to místo, ve kterém chcete i s dětmi žít. Jako bonus je v jeho suterénu velký bazén, který se dá využívat celoročně. Pro děti se otevřel koupací ráj a do měsíce obě dvě plavaly jako delfíni. A vaše večerní koupání krásně splachovalo prach celého dne.

Po prvním roce bydlení v novém domě zjišťujete, že náklady na ohřev vody v bazénu jsou neúměrně vysoké a že vám začínají nabourávat rozpočet. Co s tím? Bazén využívat chcete i nadále, jenom bude potřeba vyřešit jiný způsob ohřevu tohoto velkého množství vody.

Řešení najdete na internetových stránkách. Firma TERMS, specialista na fotovoltaiku, nabízí řešení vašeho problému. Systém Solar Kerberos – ohřev pomocí fotovoltaických panelů. Nabízejí i instalaci přímo na místě.

Dovzděláte se o způsobu rozvodu této sluneční energie. Vezmete kalkulačku a rychle si spočítáte, že se vám náklady na pořízení panelů brzy vrátí. A další ohřev vody už bude o třicet procent levnější. Což vám vyřeší problém s rozpočtem a chod bazénu je zachráněn. Největší radost z toho mají děti. Představa, že budete muset bazén zazimovat, nemohly přenést přes srdce. Dokonce přišly s náhradním plánem.

Pokud se v bazénu nebudou moci koupat, že ho zčásti vypustí a v zimě nechají zamrznout. A budou na něm bruslit. Díky sluneční energii tuto variantu nemusí zkoušet. A vy už začínáte spřádat plány, kde všude do budoucna fotovoltaiku necháte nainstalovat. Celá jižní strana střechy k tomu přímo vybízí.

Mohlo by se vám také líbit...