Móda

SWINGOVÝ VEČÍREK ANEB PLES TROCHU JINAK

Jak to tak bývá, léto je za námi, sezóna plesů před námi a nás holky zase začíná trápit otázka CO NA SEBE?  Pokud vás čeká malinko složitější oříšek v podobě večírku 20. -50. let, ve znamení swingu, dávejte pozor, mé rady a zkušenosti z několika takovýchto večírků, by vám třeba mohly pomoct v rozhodování.

Pro lepší orientaci jsem vám sestavila seznam věcí, rad a informací, bez kterých se na takovéto retro párty neobejdete:

Vlasy – ve 20. a 30. letech minulého století frčela pokládaná vlna, kterou vykouzlí každá šikovná kadeřnice a zručnější z vás si ji dokáží učesat pomocí sponek, tužidla a fénu, viz návody na internetu. Vhodné jsou všelijaké drdůlky a účesy nahladko sčesané, dozdobené lesklou čelenkou, kytkou či peřím.

Šaty – pokud dáváte přednost novému zboží, poohlédněte se opět po internetu, nejlépe po vintage a retro stránkách s oděvy, dá se tam najít hodně pěkných věcí, často však 50. léta a puntíky. Spoustu možností nabízejí prodejny či půjčovny karnevalových kostýmů, od čelenek přes šaty až po taneční botky. Když milujete nakupování v second handech vězte, že máte vyhráno. Tolik retro pokladů nenajdete nikde. Vždy jsem narazila na nějaké ty bezva šatičky po kolena, s třásněmi, volánky či sníženým pasem. Vše doladíte síťkovými punčoškami v černé barvě, krk ozdobíte péřovým boa v odpovídajícím odstínu a řetězem perel na krku a perlovými náušničkami, také určitě nic nepokazíte. Pokud máte dlouhé saténové či háčkované rukavičky, hodící se k šatům, bude to to pravé.

Boty –na nožky postačí lakované lodičky na nižším podpatku, abyste byla stabilní ve víru swingového tance.

Líčení –by dle mého názoru mělo být celé tak nějak světlejší, ale určitě nezapomeňte na výrazně červenou rtěnku. Také piha krásy v podstatě kdekoliv na tváři vám pěkně rozjasní obličej.

 
DOLAĎTE SI PÁNA

Doprovází-li nás pán, a to by určitě měl, vybereme slušivý outfit i pro něj. Širší v pase nabírané kalhoty, jednobarevná košile, šle a vesta budou tím pravým ořechovým. Jako obuv zvolíme dvojbarevné černobílé lakýrky. Na hlavu je možno posadit kupříkladu cylindr, vlasy sčesat gelem dozadu a můžete vyrazit.

Mohlo by se vám také líbit...