Móda

Tipy a triky, jak být na výletě v pohodě, suchu a taky šik

Pouhým mrknutím z okna snadno zjistíme, že „babí léto“ je tu! A jak využít takto perfektní počasí, užít si posledních, byť po ránu pěkně zubatých paprsků slunce, načerpat co nejvíce energie před nekonečnou zimou? No přeci, vyrazíme do hor.Není na co čekat.

Jednomu by se zdálo, že na takovou horskou túru, si na sebe může navléknout, co se mu v hlavě zamane, ale opak je pravdou. I v horách mezi kamzíky, kosodřevinou a šedými balvany může člověk vypadat trendy a hlavně! Cítit se pohodlně. Aby se takové skákání po horách pro nás nestalo utrpením…

…co je třeba v první řadě zvolit

 
–  správnou obuv. Pořádné outdoorové botky většinou nejsou úplně levnou záležitostí, ale i tady se dá vybírat s rozumem.  Mohli bychom se odrazit od známého pravidla, že čím horší a náročnější je terén, tím pevnější obuv budeme potřebovat. Je dobré, když jsou boty z nepromokavého materiálu, či alespoň řádně naimpregnované, protože pak nás už nezaskočí nic. Ruku na srdce, takové setkání s horským potůčkem či deštíkem v září či říjnu nemusí být pro naše nohy nic příjemného a proto dbejme na to, aby byly jako v bavlnce.  Dále se zaměřme na tvrdost podrážky, pokud na zádech smýčíme těžkou krosnu či dítě (v krosně) J, mějme na paměti, že čím větší zátěž, tím tvrdší podrážka by měla být.

–  na nožky ponožky – lehké například s vlnou z merina

–  funkční prádlo. A to je důležité, protože výborně saje a odvádí pot od těla, nestahuje a netlačí, jelikož je většinou bezešvé. Stačí si vybrat tílka, topy, trička z nepřeberného množství typů a značek.

–  pohodlné kalhoty. Jste-li příznivkyní legín či šponek, šponovek nebo jak se tomu vlastně říká, máte vyhráno. Tolik druhů, barev a značek máme v obchodech k dispozici, že je radost si vybírat. Hlavně sáhněte po hřejivých, funkčních a pestrých, protože černá je fakt nuda. Hezky sedí a nikde to cestou neplandá. K tomu všemu přidejte

–  sportovní tričko. Savé, teplé, měkké a pěkně na tělo, abyste se cítila skvěle.

–  mikča, třeba z mikrofleecu zahřeje a opět krásně odvede pot od těla

–  lehká bunda proti dešti a větru. Každý ji má jistě doma a na výletech je nepostradatelnou součástí výbavy. Může být s kapucí a třeba i reflexní, pro případ, že by se nám výlet kapánek protáhl až do setmění.
Vážené sportu chtivé ženy, tady máme stručný výčet oblečení, nezbytného pro časně podzimní túry. To vše navlékněte i na své drahé polovičky, dětičky, babičky či kamarádky a do batůžku ještě přibalte lehkou čepici či šátek, trekkingové hole a nezapomeňte na pořádnou svačinu! Nic vám nebrání užít si ještě kapku slunce, velkou dávku přírody a zažít skvělý pocit z pohybu. Přejeme hezký výlet.

Mohlo by se vám také líbit...