Produkty

Pomůcky k měření

Tak jako správný zedník se ani nástrojař nebo stolař neobejde bez metru, který by měl být přesný. Chalupa nemůže být o půl metru delší na jedné straně a na druhé o metr kratší. O výšce to platí dvojnásob. Také na židli, která nemá stejně dlouhé nohy by asi nesedělo dost pohodlně. To by člověk seděl více na zemi než na ní, nehledě na to, že by se na ni asi ani nedostal.
Mikrometr na stole
Zedníkovi je milimetr celkem šumafuk. Ten zde nehraje roli. Tedy ne při hrubé stavbě. Stolař již musí být s milimetry opatrný a kovodělník s nimi musí pracovat stále, denně, a navíc velmi obezřetně.
Všichni pracují s nástroji, které se všeobecně nazývají měřidla. Většinu z nich zná naprosto každý. Metr skládací a, krejčovský a třeba pásmo. Zde se však podíváme na měřidla poněkud jiná. Totiž ta, která měří s přesností setiny, ba i tisíciny milimetru.
Normální člověk přijde tak ještě do styku s „šuplerou“. Též někdy nazývanou „posuvka“. Oba jsou to stejné výrazy pro posuvné měřítko. To známe skoro všichni. S přesností desetin a milimetru pracujeme skoro vždy u železa. Například při výrobě polotovaru z odlitku.
Víte však co je třeba takový pasametr?
Ne, na rychlost pasátních větrů to není, ani se tím neměří ženy v pase. Je to měřidlo, které samo o sobě nic měřit ani neumí. Pouze odchylky od nastavené normy. Přístroji se zadají rozměry, odborně řečeno se kalibruje a pak měří už jen to, co je mimo normu a o kolik.
Dalšími potřebnými nástroji jsou třeba dutinoměry, sinusová pravítka a další a další.
Znázornění měřidla
Všechna tato potřebná měřidla seženete na jedné stránce. Jejich potřebnost si musí každý zvážit sám. Jde o skutečně kvalitní přístroje ověřených značek.
Potřeba přesnosti se bude neustále zvyšovat, budou se klást vyšší a vyšší požadavky, takže výše uvedené zboží zcela jistě nalezne své využití. Je pak jen na majiteli, aby byly využívány stále.

Mohlo by se vám také líbit...