16.9.2021
Jak vydělává půjčovna dodávek

Jak vydělává půjčovna dodávek

Asi nikoho nepřekvapí, že silniční doprava je tím nejběžnějším způsobem přepravy výrobků i materiálů. Ano, částečně se používají i jiné druhy, jako železniční, letecká či vodní, avšak ta automobilová stále hraje prim.

A není divu, vzhledem k jejím výhodám. K těm patří především flexibilita, cena a v neposlední řadě také fakt, že je možné dopravit zboží z jednoho místa na druhé bez toho, že by jej bylo nutné překládat a riskovat tak jeho poničení.

starynakl

Je jasné, že ne všechny firmy mají vybudovaný svůj vlastní vozový park. Platí to zvláště pro malé a začínající podniky. Pak jsou také lidé, kteří potřebují jednorázově přepravit větší objem věcí, které se do osobního automobilu zkrátka nevejdou. Příkladem může být stěhování, kdy je nutno převézt i nábytek. Co lze v tomto případě dělat?

Řešení nabízí půjčovna dodávek https://www.pujcovna-praha9.cz/. Jedná se o firmy, které sice mají vlastní vozový park nákladních automobilů, avšak samy neprovozují spediční činnost. Dávají je však za úplatu k dispozici těm, kteří je potřebují.

Ovšem nabízí se zde otázka: skutečně je to pro danou firmu výhodné? Popravdě řečeno, ano. Jistě, jsou tu sice určitá rizika, kdy například hrozí, že zákazník vůz poničí, ač třeba ne vlastní vinou – dopravní nehody se koneckonců stávají dnes a denně -, nebo je jednoduše opomene vrátit.

siluetaauta

Pro takovéto případy jsou však tyto půjčovny pojištěny. Mohou tedy být v klidu, neboť pojišťovna jim v takovém případě vyplatí velkou část nákladů, které je nutné vynaložit buď na opravu, nebo na koupi nového stroje.

A co se samotných nákladů týče, tak ty jsou minimální oproti spedičním firmám. Jistě, je nutné, aby byly vozy udržovány v dobré kondici, avšak nejsou zde žádné náklady spojené s jejich provozem, s výjimkou tankování paliva.

Není tedy divu, že je těchto společností hodně. A to je dobře, neboť si potenciální zákazník má z čeho vybírat.